Тайвань відкидає модель «одна країна, дві системи», яку запропонував Китай у «Білій книзі». Про це заявило Міністерство закордонних справ острова, повідомляє Reuters.
Речниця міністерства Джоан Оу наголосила, що тільки народ Тайваню може вирішувати своє майбутнє.
Вона також заявила, що Пекін використовував візит спікера Палати представників США Ненсі Пелосі на острів як «привід для створення нової норми для залякування людей Тайваню».
Тайвань оголосив у 1949 році про свою незалежність, при цьому Пекін вважає острів провінцією КНР.
Китай кожні два роки публікує «Білу книгу». У цьому документі викладається національна оборонна стратегія країни. Модель «одна країна, дві системи» щодо Тайваню була запропонована ще на початку 1980-х років.
Вчора, 10 серпня, Пекін знову опублікував «Білу книгу». Китай знову підтвердив погрози застосувати військову силу, щоб взяти Тайвань під свій контроль. Пекін заявив, що «докладатиме зусиль для досягнення мирного возз'єднання» з островом, але за необхідності не відмовиться і від військової сили.
Візит Пелосі на Тайвань, який за гостротою розвитку подій мав би вказати переможців та переможених, залишив ці місця вакантними. Чому? Читайте в статті Наталії Бутирської «Візит Ненсі Пелосі на Тайвань: чи буде велика війна».