Тайвань повідомив про відновлення військової активності Пекіна поблизу острова в суботу, 27 квітня, коли 12 літаків перетнули серединну лінію Тайванської протоки, через день після того, як держсекретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Китаю. Про це повідомляє Reuters.
Острів зафіксував 22 китайські військові літаки, в тому числі винищувачі Су-30, з яких 12 перетнули серединну лінію.
Колись ця лінія слугувала неофіційним бар'єром між двома сторонами, але тепер китайські військові літаки регулярно її перетинають. Пекін не визнає існування лінії.
Міністерство оборони Тайваню заявило, що літаки брали участь у спільному патрулюванні з китайськими військовими кораблями, тайванські літаки й судна відреагували “належним чином”. Подробиць відомство не надавало.
Збройні сили острова добре оснащені й навчені, але вони поступаються китайським.
Китай вважає Тайвань найважливішим питанням у своїх відносинах зі Сполученими Штатами, і Пекін неодноразово вимагав від Вашингтона припинити продаж зброї острову.
Новообраний президент Тайваню Вільям Лай вступить на посаду 20 травня після перемоги на виборах у січні. Пекін вважає його сепаратистом і відкидає заклики до переговорів.
Попри відсутність офіційних дипломатичних відносин, Сполучені Штати є найважливішим міжнародним партнером Тайваню і постачальником зброї. За словами Блінкена, під час візиту до Китаю він наголосив на критичній важливості підтримки миру й стабільності через протоку.
Що змусило держсекретаря Ентоні Блінкена вирушити до Китаю з візитом, про який протягом тижня писав увесь світ? Адже передати глобальному противникові чергову “чорну мітку” могла й міністр фінансів США Джанет Єллен, яка відвідала Піднебесну за три тижні до держсекретаря. Про те, навіщо Блінкен їздив до Пекіна, читайте в статті Віктора Константинова “Холодна війна. Чи буде перемир’я між США й Китаєм”.