UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тайвань повідомив про 29 китайських літаків у своїй зоні ППО — Reuters

Остання «місія Китаю» включала 17 винищувачів і шість бомбардувальників H-6, а також літаки радіоелектронної боротьби.

29 китайських літаків увійшли в зону протиповітряної оборони Тайваню. Про це повідомляє Reuters.

Тайвань підняв літаки, щоб попередити 29 китайських літаків у своїй зоні протиповітряної оборони, включаючи бомбардувальники, які летіли на південь від острова і в Тихий океан, що стало черговим зростанням напруженості між островом та Пекіном.

Тайвань, який Китай вважає своєю територією, протягом останніх років скаржився на неодноразові місії китайських ВПС поблизу острова, часто в південно-західній частині його зони протиповітряної оборони.

Демократичний острів називає неодноразову військову активність Китаю поблизу «сірої зони» війною, покликаною як виснажувати тайванські сили, так і випробовувати реакцію Тайваню.

Остання «місія Китаю» включала 17 винищувачів і шість бомбардувальників H-6, а також літаки радіоелектронної боротьби, повідомляє Міністерство оборони Тайваню.

Деякі з літаків рухалися на північний схід від Пратаса, згідно з картою, наданою міністерством. Бомбардувальники в супроводі літака радіоелектронної боротьби та літака для збору розвідувальної інформації пролетіли до каналу Баші, який відділяє Тайвань від Філіппін, перш ніж повернутися назад до Китаю тим же маршрутом.

Тайвань відправив бойові літаки, щоб попередити китайські літаки, тоді як ракетні системи контролювали їх, використовуючи стандартні формулювання для своєї реакції. Це було найбільше вторгнення відтоді, як Тайвань повідомив про 30 китайських літаків у своєму повітряному просторі 30 травня.

Міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву заявив, що масштабні навчання китайських військових показали, що військова загроза Пекіна «серйозніша, ніж будь-коли».

Уряд острова каже, що хоче миру, але буде захищатися, якщо на нього нападуть.

Читайте також: Китай має намір розпочати війну, якщо Тайвань проголосить незалежність

Хоча Тайвань де-факто ніколи не входив до складу Китайської Народної Республіки, Пекін наполягає, що острів є частиною його території.

У травні президент США Джо Байден заявив, що все більш наполеглива позиція Китаю щодо острова Тайвань «заграє з небезпекою», і пообіцяв захищати Тайвань від будь-яких військових дій його гігантського сусіда. У відповідь Пекін заявив, що готовий захищати свої національні інтереси щодо Тайваню.