Банки зі слабким захистом від кібератак можуть втратити доступ до світової системи платежів 3. Про це попереджає керівництво системи, яке намагається відновити довіру після кількох хакерський спроб проникнення.
"Дні, коли було потрібно вриватися у відділення банку зі зброєю, вже давно позаду. Зараз пограбувати банк можна за допомогою комп'ютера, і це повністю змінює правила гри", - сказав Financial Times виконавчий директор Swift Готтфрід Лейббрандт.
Щоб посилити високі стандарти кібернетичної безпеки серед 11 тисяч банків, які використовують систему, він збирається відключити від неї найбільш вразливі фінустанови.
"Можна сказати, що якщо хтось в Swift негайно не наведе лад в питанні захисту, тоді йому не місце в платіжній системі", - сказав Лейббрандт.
Він також додав, що Swift поговорив з міжнародними фінансовими регуляторами, зокрема з Банком міжнародних розрахунків і Радою з фінансової стабільності, про те, щоб зробити вимоги в області безпеки частиною їхніх стандартів теж. А тим часом сама глобальна платіжна система планує створити нову програму сертифікації аудиторів, які будуть уповноважені перевіряти банки на відповідність високим критеріям кібербезпеки.
Нагадаємо, що відколючення від системи Swift розглядалсоя як можливий хід, щоб збільшити тиск на Росію за її вторгнення в Україну. Однак цього так і не сталося. Нещодавно у Держдепі пояснили, чому Росії не вимкнули SWIFT і не ввели ембарго на нафту і газ. Як розповів в інтерв'ю DT.UA координатор Держдепартаменту з питань санкцій Деніел Фрід, це б дестабілізувати світову економіку. Тож Захід обрав інші санкції.