Світовий банк (СБ) оголосив про виділення до $ 200 млн екстреної допомоги Ліберії, Сьєрра-Леоне і Гвінеї для стримування смертельного вірусу Еболи, який стрімко поширюється, повідомляє Reuters.
Фінансування також покликане допомогти трьом названим африканським країнам у зміцненні систем охорони здоров'я, а також впоратися з економічними наслідками кризи, викликаної епідемією, йдеться в заяві СБ.
Спалах вірусу Еболи підірвав ресурси країн і їхніх систем охорони здоров'я. Так, за первісною оцінкою Світового банку і МВФ, економічне зростання Гвінеї може впасти через епідемію на 1% - до 3,5%.
Як відомо, в Африці з початку 2014 року жертвами небезпечної лихоманки стали сотні людей. Відкритий ще у 1976 році вірус Ебола був виділений побизу річки Ебола у Заїрі (нині - Демократична Республіка Конго). Глава Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Маргарет Чан заявила на саміті лідерів західноафриканських країн, що вірус Ебола в Західній Африці поширюється швидше, ніж лікарі встигають взяти під контроль черговий спалах захворювання. Поки що вірус не покинув межі Африки.
Хвороба починається з раптового підвищення температури, головного та м'язового болю, сухості в горлі. Потім виникає діарея, блювання, відмовляють нирки, печінка, з'являються внутрішні і зовнішні кровотечі. Передається вірус через кров та інші біологічні рідини (слина, сеча тощо). Відповідно, можна заразитися через предмети, якими користувався хворий.
Варто відзначити, що на сьогодні на африканському континенті, зокрема в країнах, де поширений вірус Ебола - Ліберії, Конго та Сьєрра-Леоне, - перебувають українські миротворці. !zn
Читайте також:
На Близькому Сході з'явився новий смертоносний вірус
Гриценко закликає Порошенка негайно повернути додому українських миротворців з Косово і Ліберії