UA / RU
Підтримати ZN.ua

Світові ЗМІ про теракт в Барселоні: терористи загрожують всім

Після теракту в Каталонії світова преса писала про те, як захистити відкрите і демократичне суспільство.

Терористи навмисне обирають за ціль міста, в яких найбільше відчувається дух відкритого суспільства і демократії. Саме тому вони в четвер атакували Барселону, кидаючи виклик цим цінностям.

Про це писало іспанське видання El Pais, коментуючи теракт у столиці Каталонії. Газета зауважує, що сили безпеки повинні зробити все можливе, щоб подібні криваві атаки не повторювалися. Але цього не достатньо. El Pais зауважує, що химерний сепаратизм в останні роки став єдиною політичною програмою каталонської влади. І теракт повинен стати сигналом для каталонських політиків, що час повернутися до реальності.

"Пора покласти край цьому нонсенсу, грубому порушенню закону, іграм в обман і політичному опортунізму. Настав час, щоб всі наші урядовці працювали на справжні інтереси громадян. Боротьба з тероризмом вимагає максимальної координації і спільних дій від всіх адміністрацій і державних сил безпеки. Така співпраця може виникнути лише на основі повної довіри між представниками різного рівня влади і інституцій. Тому ми закликаємо уряд і каталонських політиків працювати разом над спільним порядком денним", - йдеться в статті.

Британське видання The Times у редакційній статті зауважує, що з ісламським тероризмом варто боротися, звертаючись до джерела проблема. А отже варто приділити увагу боротьбі з викривленням ісламського віровчення.

"Імам Карі Асім і інші намагаються забезпечити таке лідерство. Вони пропонують створити національну раду імамів, висунутих мечетями, для того, щоб вони поширили позитивне трактування мусульманського священного писання. Інакше екстремісти заповнять вакуум. Цій ідеї вже кілька років, але вона все одно актуальна", - пише видання.

The Times зауважує, що уряд повинен підтримати мусульман-реформаторів, так само як і віряни. У тривалій війні проти ісламського екстремізму можуть перемогти лише помірковані, сучасні мусульмани.

Австрійське видання Der Standard звернуло увагу на те, що терорист у Барселоні атакував людей на популярній серед туристів вулиці. Отже його метою було нашкодити не лише місцевих.

"Жорстокість може торкнутися кожного. Можна легко стати жертвою нападу у відпустці. То чи варто кудись їздити? Таке ж може статися і під час шопінгу десь в Австрії. Чи може варто взагалі не відвідувати масові заходи?", - писало видання.

Австрійська газета нагадує, що після попереднього теракту в Мадриді в 2004 році Іспанія суттєво посилила заходи безпеки. Але це все одно не допомогло добитися стовідсоткової безпеки. Мета терористів залякати європейське суспільство і змусити відмовитися від ідей відкритості, які стали надбанням епохи Ренесансу. І щоб захистити ці цінності, давши відпір радикалам, потрібно не дозволити залякати і обмежити себе.

Читайте також: Теракт в Барселоні на перших сторінках газет у світі: зло завдало новий удар

Про межі силових заходів безпеки писало і американське видання Wall Street Journal. Воно нагадало про те, що Іспанія посилила покарання за терористичну діяльність і впродовж останніх 10 років провела низку антитерористичних операцій. Але це все одно не допомогло добитися абсолютної безпеки.

"Ісламська держава хоче показати, що може завдати максимальний удар західним країнам за допомогою терактів, підготовку яких дуже складно виявити. Неможна сказати, що їм не можна запобігти. Але, безумовно, абсолютна безпека недосяжна", - вважає аналітик Королівського інституту Елькано Карол Гарсія Кальво.

Нагадаємо, після теракту в Барселоні, де фургон в'їхав у натовп людей у районі пішохідної вулиці Рамбла, іспанській поліції вдалося запобігти іншому теракту, який мав відбутися в приморському містечку Камбрільсі, що в 120 кілометрах від Барселони. В результаті постраждали сім чоловік, у тому числі поліцейський, чотири терориста були ліквідовані, п'ятий був поранений і помер пізніше.

Як повідомлялося раніше, в результаті терактів в Каталонії загинули і постраждали громадяни щонайменше 24 країн.Міністерство закордонних справ Франції заявило, що в результаті теракту 26 французів отримали травми, 11 з них перебувають у важкому стані. Як повідомляє The Associated Press, серед загиблих були два італійських громадянина. Бельгія підтвердила смерть одного свого громадянина. Ніхто з наших співвітчизників не постраждав. У Каталонії оголошений триденний траур за жертвами теракту.