UA / RU
Підтримати ZN.ua

Світові регулятори посилюють тиск на Facebook - FT

Політики вимагають від Цукерберга дати свідчення про порушення конфіденційності.

Увага регуляторів до 3 стає все більшою по всьому світу після викриття про те, що аналітична фірма, яка працювала на передвиборчу кампанію Дональда Трампа, неправомірно використала дані близько 50 мільйонів користувачів соціальної мережі.

Політики по обидва боки Атлантики закликають Марка Цукерберга дати свідення про порушення приватності користувачів, у той час як чиновники в США, ЄС і Великій Британії оголосили про початок спеціальних розслідувань, пише Financial Times.

"У компанії проблеми. Вона може захищатися, але, я думаю, вона опиниться під надзвчайно інтенсивною перевіркою", - сказав колишній директор Федеральної торговельної комісії США Девід Владек.

Акції Facebook в понеділок впали на 6,8%, що коштувало компанії 36,7 мільярдів доларів. Розпродаж акцій поширився на інші великі технічні групи, осікльки інвестори бояться посилення урядової регуляції в секторі. Акції Alphabet, яка володіє Google, впали на 3%, а Apple і Amazon - на близько 1,5%.

Видання The New York Times і The Observer опублікували матеріали про те, як компанія Cambridge Analytica, працюючи на Трампа, збирала дані користувачів через додаток на Facebook. Дані включали приватну інформацію про людей, які підписалися на додаток, і про їхніх друзів в соціальній мережі.

В Cambridge Analytica запевняють, що видалили всі дані, коли стало відомо, що їхній збір суперечив користувацьким умовам Facebook. При цьому, в компанії запевняють, що зібрані дані не були використані для допомоги Трампу на виборах. У Facebook заявили, що закрив доступ для Cambridge Analytica за порушення умов соцмережі, а також проводить розслідування, чи були дані користувачів видалені. При цьому, у Facebook запевняють, що система сервісу не була зламана, а люди свідомо віддавали свої дані. В компанії визнали, що знали про діяльність Cambridge Analytica ще в 2015 році і висловили переконання, що дані, зібрані нею, дійсно були видалені.

За словами колишнього головного радника Комісії з питань обміну з питань біржі і обміну валют Кайла Деюнга, регулятор буде вивчати тепер, чи повинен був Facebook оголосити про інцидент раніше.

"Те, що це не був справжній злом, ще не означає, що це була неважлива подія", - сказав Деюнг.

Раніше Facebook заблокував компанію яка збирала особисті дані користувачів. Згідно з заявою Facebook, професор психології Кембриджського університету Олександр Коган створив на платформі соцмережі додаток під назвою "This is your digital life", яке повинно було складати психологічний портрет користувача. Додаток запитував у вас дозвіл на доступ до особистої інформації, включаючи місце проживання, список друзів, інформацію про "лайки".