UA / RU
Підтримати ZN.ua

Світові лідери привітали Байдена зі вступом на посаду президента

Джонсон, Нетаньяху і Трюдо сподіваються на успішну співпрацю з новою адміністрацією.

Світові лідери привітали Президента США Джо Байдена невдовзі після його інавгурації в середу, союзні країни і організації висловили надію на співпрацю з новою адміністрацією.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху

«Привітання президенту Джо Байдену і віце-президенту Камалі Харріс з нагоди вашої історичної інавгурації", - сказав прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, який підтримував близькі стосунки з колишнім президентом Дональдом Трампом.

«Президент Байден, нас з вами пов'язує тепла особиста дружба впродовж багатьох десятиліть», - додав він. «Я з нетерпінням чекаю можливості працювати з вами над зміцненням американо-ізраїльського альянсу, над подальшим зміцненням миру між Ізраїлем і арабським світом і протистоянням спільним викликам, головний з яких - загроза, що виходить від Ірану».

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков

«Росія і її президент виступають за збереження цієї угоди (Угоди про контроль над озброєнням - ред.)... Якщо наші американські колеги дійсно продемонструють політичну волю до збереження цього пакту, продовживши його, це можна тільки вітати».

Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте

«Ми з нетерпінням чекаємо головування Байдена, з яким негайно почнемо працювати в зв'язку з нашим головуванням в G20. У нас є сильний загальний порядок денний, що варіюється від ефективної багатосторонності, яку ми обидва хочемо бачити, до зміни клімату, екологічного та цифрового переходу і соціальної інтеграції».

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес

«Перемога (на виборах) Байдена є перемогою демократії над ультраправими і трьома її методами: масовим обманом, національним поділом і зловживаннями, навіть насильницькими, демократичними інститутами... П'ять років тому ми думали, що Трамп був поганим жартом, але п'ять років по тому ми зрозуміли, що він поставив під загрозу не що інше, як наймогутнішу демократію в світі».

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр

«Сьогодні хороший день для демократії. У Сполучених Штатах Америки вона зіткнулася з величезними проблемами - і вистояла. Незважаючи на спроби розірвати інституційну тканину Америки, співробітники виборчих комісій і губернатори, судова система і Конгрес виявилися сильними. Я дуже радий, що сьогодні Джо Байден приймає присягу в якості президента і переїжджає в Білий дім. Я знаю, що багато людей в Німеччині поділяють це почуття».

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен

«США повернулися. І Європа готова. Щоб відновити зв'язок зі старим і надійним партнером, щоб вдихнути нове життя в наш заповітний союз. Я з нетерпінням чекаю спільної роботи з @JoeBiden».

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон

Вітаємо @JoeBiden з прийняттям присяги в якості президента США і @KamalaHarris з її історичної інавгурацією. Лідерство Америки має життєво важливе значення в питаннях, які важливі для всіх нас, від зміни клімату до COVID, і я з нетерпінням чекаю співпраці з президентом Байденом.

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді

«Партнерство Індії і США засновано на спільних цінностях. У нас великий і багатогранний двосторонній порядок денний, зростаюча економічна участь і активні зв'язки між людьми. Ми сповнені рішучості працювати з президентом @JoeBiden, щоб вивести індійсько-американське партнерство на ще більшу висоту», - сказав прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, ще один союзник Трампа.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо

«Канада і Сполучені Штати підтримують одні з найбільш унікальних відносин в світі, засновані на загальній відданості демократичним цінностям, загальним інтересам і міцним зв'язкам в сфері економіки і безпеки. Наші дві країни більше, ніж сусіди - ми близькі друзі, партнери і союзники», - сказав прем'єр-міністр Канади.

«Ми продовжимо це партнерство, борючись з глобальною пандемією COVID-19 і підтримуючи стійке економічне відновлення, яке покращиться для всіх. Ми також будемо працювати разом, щоб просувати заходи по боротьбі зі зміною клімату і чисте економічне зростання, сприяти інтеграції та різноманітності, а також створювати хороші робочі місця і можливості для середнього класу для наших людей, роблячи внесок у демократію, мир і безпеку в усьому світі», - додав Трюдо.

Тим часом генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що «зв'язок між Північною Америкою і Європою є основою нашої безпеки, а сильна НАТО корисна як для Північної Америки, так і для Європи».

«Понад сімдесят років наш трансатлантичний альянс гарантує нашим людям свободу, мир і безпеку. Лідерство США залишається важливим, оскільки ми разом працюємо над захистом наших демократій, наших цінностей і заснованого на правилах міжнародного порядку», - сказав Столтенберг.

Трамп не приховував свого антагонізму по відношенню до альянсу. Колишній президент також неодноразово вичитував членів за те, що вони не платять більше за оборону альянсу, погрожуючи вийти з НАТО, якщо країни не збільшать свої витрати.

Під час своєї інавгураційної промови Байден повторив обіцянки, дані ним під час кампанії по зміцненню міжнародних альянсів США. Очікується, що в перший день свого перебування на посаді новий президент підпише ряд указів, в тому числі скасує скандальну заборону Трампа на поїздки і повернеться в США відповідно до Паризьких кліматичних угод.

«Америка пройшла випробування. І ми стали сильнішими для цього», - сказав Байден в середу. «Ми ще раз відновимо наші союзи і взаємодію зі світом не для вирішення вчорашніх проблем, але для вирішення сьогоднішніх і завтрашніх викликів, не тільки прикладом нашої сили, а й силою нашого прикладу, сильного і надійного партнера для досягнення миру і прогресу безпеки".