UA / RU
Підтримати ZN.ua

Світ повинен відкинути ядерну політику Росії — але не ігнорувати небезпеку — The Guardian

Чим більше НАТО підтримує Україну, тим більше Росія хизується своєю ядерною зброєю, і тим більше шансів, що вона її застосує.

Розчаровані нестабільним станом військових зусиль України та тривалими затримками з наданням допомоги з боку США, лідери Франції та Великої Британії за останні кілька днів посилили свої обіцянки Україні. Президент Франції Еммануель Макрон повторив в інтерв'ю минулого тижня, що він може відправити сухопутні війська, щоб зміцнити оборону України. Тим часом, виступаючи в Києві, британський міністр закордонних справ Девід Кемерон дав Україні зелене світло для завдання ударів по російській території, чітко давши зрозуміти, що Велика Британія хоче більш агресивного підходу до війни, пише The Guardian.

Але проблема полягає в тому, що чим більше НАТО підтримує Україну, тим більше Росія хизується своєю ядерною зброєю, і тим більше шансів, що вона її застосує. У відповідь на зауваження Макрона і Кемерона минулого тижня, Кремль у понеділок 6 травня виступив з гнівною заявою, сповненою звинувачень на адресу Заходу, в якій оголосив, що Росія незабаром проведе тактичні навчання з використанням ядерної зброї поблизу України. Це ще раз підкреслює, що Владімір Путін вважає цю зброю чесною грою в цій війні.

Безумовно, тактична ядерна зброя, яку іноді називають "тактичними ядерними боєголовками" або нестратегічною ядерною зброєю, є менш руйнівною, ніж велика стратегічна зброя, яка зазвичай спадає на думку, коли хтось уявляє собі ядерну війну. Але якби Росія застосувала будь-яку ядерну зброю, навіть з часткою руйнівної сили стратегічної боєголовки, вона знищила б смугу української землі, зробивши її непридатною для життя на десятиліття.

Читайте також: США поки не бачать ознак того, що Росія нанесе ядерний удар по Україні ‒ Міллер

Таким чином, НАТО справедливо засудило ядерну політику Росії цього разу як безвідповідальну, і навіть Китай висловлював занепокоєння в минулому. Але Путін, на жаль, є лідером з чудовим послужним списком порушень норм і захоплення західних країн зненацька.

Внутрішні російські документи, а також остання заява Кремля свідчать про те, що поріг застосування Росією ядерної зброї є досить високим, але він знижується. Річ у тім, що ні Україні, ні НАТО, ні будь-кому за межами найближчого оточення Путіна практично неможливо знати ядерні червоні лінії російського диктатора з тією точністю, яка необхідна з огляду на серйозність питання.

Очевидно, що Альянс не може і не повинен тремтіти, відступати й тікати щоразу, коли Росія брязкає ядерною шаблею. НАТО і не робить цього. Але західні лідери повинні чітко усвідомлювати ризики й бути розсудливими у своєму підході, вважає газета.

Читайте також: Як Росія може використати ядерну зброю в космосі? — Financial Times

Нагадаємо, що газета The Times з'ясувала чи застосує Росія ядерну зброю. Кремль може зупинитися перед застосуванням ядерної зброї в Україні, але ядерні пристрої в космосі можуть стати новою загрозою.