UA / RU
Підтримати ZN.ua

Супутник КНДР "перекидається на орбіті" - ЗМІ

На даний момент експертам не вдалося вловити сигнали з нового супутника Пхеньяну.

Космічний супутник, який був запущений Північною Кореєю, "перекидається на орбіті", передає телеканал CBS з посиланням на урядові джерела США.

Наголошується, що це вже другий раз, коли КНДР намагалася запустити супутник на стабільну орбіту, але не змогла цього зробити. У свою чергу, Пхеньян заявляє, що вивів на орбіту чотири супутники, але запуск двох з них ніким не було підтверджено.

Військові США підтвердили запуск супутника КНДР у 2012 році, а щодо останнього запуску уточнили, що мова йде про якийсь супутник або пристрій. За інформацією телеканалу, супутник важить близько 100 кг

Північна Корея заявляє, що супутники потрібні для моніторингу погодних умов, розвідки корисних копалин, надання інформації, яка допоможе покращити сільське господарство.

Підкреслюється, що з запущеного в 2012 році супутника КНДР сигналів вловити не вдалося. Можливо, це сталося через те, що супутнику не вдалося вийти на стабільну орбіту.

Згідно з даними телеканалу, експерти та радіоаматори поки не змогли піймати сигнали і з нового супутника Пхеньяну.

Читайте також: Патрульний катер КНДР вторгся в територіальні води Південної Кореї – ЗМІ

У ніч на 7 лютого КНДР здійснила черговий запуск балістичної ракети дальнього радіусу дії, заявивши про запуск штучного супутника Землі.

У Південній Кореї скликали термінову нараду після отримання інформації про запуск ракети. Разом з тим, держсекретар США Джон Керрі засудив запуск ракети і назвав його "грубим порушенням" резолюцій Радбезу ООН. Він закликав до прийняття заходів, які б показали рішучість світового співтовариства вирішити проблему північнокорейської ядерної та ракетної програм.

Також дипломати США, Японії і Південної Кореї виступили за скликання екстреного засідання РБ ООН, яке, як очікується збереться вже 7 лютого.

Тим часом, США мають намір розширити санкції проти КНДР. Цей крок підтримали 418 конгресменів, проти виступили лише двоє. Нові санкції спрямовані на обмеження доступу КНДР до твердої валюти, яка необхідна йому для фінансування армії і подальших ядерних випробувань.