UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сунак може стати першим прем'єром Британії за останнє десятиліття, який не відвідає Генасамблею ООН — FT

Очікується, що британську делегацію очолять віцепрем'єр-міністр та глава МЗС.

Ріші Сунак може стати першим прем'єр-міністром Великої Британії за останнє десятиліття, який не відвідає Генеральну Асамблею ООН. Цей крок, як очікується, викличе різку критику з боку екологічних груп, пише FT.

За словами прессекретаря Сунака, британську делегацію на щорічному заході ООН у Нью-Йорку наступного місяця очолять віцепрем'єр-міністр Олівер Дауден і глава МЗС Джеймс Клеверлі.

Читайте також: США та Бразилія обговорюють можливість зустрічі Байдена і Лули на форумі ООН — Bloomberg

Рішення Сунака не брати участь у Генасамблеї ООН, ймовірно, посилить розчарування серед екологічних груп, які в останні місяці виступали проти того, що вони вважають недостатньою залученістю прем'єр-міністра до екологічних питань.

Генеральна асамблея є одним із головних щорічних форумів, який використовується світовими лідерами для визначення цілей багатосторонньої політики, спрямованої, серед іншого, і на досягнення сталого економічного зростання.

Цього року в межах Генасамблеї відбудеться Саміт ООН з Цілей сталого розвитку, на якому лідери зустрічаються кожні кілька років, щоб обговорити прогрес у досягненні ключових екологічних та соціальних цілей.

У п'ятницю, 25 серпня, керівники понад сотні неурядових організацій звернулися до Сунака з листом, у якому закликали його продемонструвати прихильність до боротьби зі зміною клімату, взявши участь у Генеральній асамблеї.

Виконавчий директор мережі британських організацій міжнародного розвитку Bond Стефані Дрейпер, яка координувала лист до Сунака, сказала, що раніше Британія відігравала центральну роль у формуванні міжнародних цілей сталого розвитку, але зараз "схоже, що вона відійшла від лідерства".

"Майбутній Саміт ООН [Цілей сталого розвитку] - це можливість для прем'єр-міністра продемонструвати лідерство на світовій арені і відновити репутацію Великої Британії як надійного партнера для країн із низьким рівнем доходу, а для цього необхідно бути присутнім на ньому, це як відправна точка", - додала вона.

Читайте також: ООН збирає 268 млн доларів на підтримку України взимку

Минулого року Сунак передумав і взяв участь у кліматичному саміті ООН COP27 в Єгипті після того, як громадськість жорстко відреагувала на заяву про те, що він не поїде.

Експерти з питань клімату, бізнес-лідери та деякі депутати-консерватори висловили занепокоєння щодо підходу Сунака до зміни клімату, водночас деякі з них вказували на схвалення нових проектів з використання нафти і газу.

Минулого місяця Сунак заявив, що готовий пом'якшити “зелену політику” уряду, пояснивши, що не хоче "турбувати" виборців і що досягнення чистої нульової мети викидів вуглецю у Британії має відбуватися у "пропорційний" спосіб.

Попередниця Сунака на посаді прем'єр-міністра Ліз Трасс була присутня на Генеральній Асамблеї ООН, як і Борис Джонсон.

Востаннє британський прем'єр-міністр не був присутній на Генасамблеї, коли замість Девіда Кемерона у 2013 році участь у заході брав тодішній віцепрем'єр-міністр Нік Клегг. Кемерон відвідував Генасамблею в інші роки.

Представник уряду Британії сказав, що Сунак "як очікується, проведе дискусії з низкою світових лідерів у найближчі місяці, в тому числі на саміті G20 в Нью-Делі і саміті COP28 в ОАЕ".

"Він та інші міністри продовжуватимуть використовувати всі свої контакти з міжнародними партнерами для просування пріоритетів уряду, в тому числі щодо зростання економіки, припинення нелегальної міграції та підтримки України", - додав речник уряду. 

Читайте також: Велика Британія визнає ПВК Вагнера терористичною організацією — Financial Times

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський, ймовірно, вирушить до Нью-Йорка у вересні для участі у засіданні Генеральної Асамблеї ООН, де, як очікується, він говоритиме про українську «формулу миру».