UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд заблокував рішення Трампа по програмі DACA щодо дітей нелегальних мігрантів

Ця програма відстрочила можливу депортацію для понад 750 тис. незаконних мігрантів, які потрапили в США дітьми.

Програма DACA адміністрації президента США щодо захисту від депортації нелегальних іммігрантів, які в'їхали в країну неповнолітніми, має бути тимчасово відновлена. Таке рішення ухвалив федеральний суд в Сан-Франциско в штаті Каліфорнія, повідомляє Reuters.

Таким чином, федеральний суддя Уільям Елсап заблокував рішення за програмою DACA (Deferred Action for Childhood Arrivals), прийняте президентом Дональдом Трампом у вересні 2017 року.

Постанова суду свідчить, що DACA має діяти на тих же умовах, що і до її скасування Трампом. Однак американська адміністрація має право не приймати заявки на участь в програмі від осіб, які раніше не брали участь в ній.

Програма DACA почала діяти в період президентства Барака Обами. У ній можуть брати участь іноземці, які перебувають на території США нелегально і які були молодше 31 року станом на 15 червня 2012 року.

За умовами програми, такий мігрант має був бути молодшим 16 років на момент в'їзду в США і жити в країні безперервно з 15 червня 2007 року.

Видання зазначає, що DACA відстрочила можливу депортацію для більш ніж 750 тис. незаконних мігрантів, які потрапили в США дітьми.

Згортання програми Трампом мало на увазі те, що негайної депортації нелегалів, які раніше брали участь в ній, не буде, але і нових дозволів на проживання в країні вони не отримають.

У вересні 2017 року президент США відвів Конгресу півроку на те, щоб прийняти альтернативний DACA закон про права дітей нелегальних мігрантів.

Напередодні в адміністрації президента США Дональда Трампа вирішили депортувати з країни близько 200 тисяч громадян Сальвадору, які перебували там за програмою статусу тимчасово захищених осіб. Це означає, що до 9 вересня 2019 громадяни цієї країни зобов'язані покинути територію Сполучених Штатів Америки або знайти законний шлях залишитися, інакше вони будуть примусово депортовані.

Раніше адміністрація Трампа вже скасувала дію схожих програм, які надавали право на роботу десяткам тисяч громадян Гаїті, Судану і Нікарагуа. Про необхідність обмежити імміграцію в США Трамп заявляв під час передвиборної кампанії. Ставши президентом, він почав втілювати цей задум у життя. Однак його кроки в цьому напрямку зустрічають активний опір з боку демократів і, частково, республіканців.