Судді прийшли до висновку, що підписання декрету було продиктовано "надзвичайними соціальними, економічними, політичними, природними та екологічними обставинами, тягнуть за собою важкі наслідки для національної економіки".
У заяві Верховного суду підкреслюється, що рішення було прийнято одноголосно. Між тим опозиція у Венесуелі не вірить в об'єктивність вищої судової інстанції країни, звинувачуючи її в близькості до президента Мадуро.
Міжнародна правозахисна організація Amnesty Imternational, у свою чергу, закликала Організацію американських держав чинити тиск на Ніколаса Мадуро і змусити його відкликати прийнятий 13 травня декрет про продовження ще на 60 днів надзвичайного стану в економіці. Цей документ "обмежує можливості контрольованого опозицією парламенту і неурядових організацій Венесуели протистояти порушенням прав людини з боку уряду", - йдеться в заяві AI. Підписавши цей указ, Мадуро наділив себе повноваженнями обмежувати права громадян країни, надані їм конституцією, вважають правозахисники.
Раніше парламент Венесуели відхилив президентський указ, що істотно розширює повноваження армії і урізує права парламенту. Цей документ ще більше розхитує демократію в країні, заявили парламентарії. Депутати звинуватили президента в схильності до тоталітаризму і підготовці диктатури. "Цей декрет анулює конституцію", - цитує агентство dpa одного з членів парламенту.
Опозиція Венесуели намагається змістити Мадуро з поста президента за допомогою референдуму. На підтримку проведення такого плебісциту противники венесуельського лідера зібрали, за власними даними, вже 1,8 мільйона підписів. Однак уряд усіма силами прагне не допустити проведення референдуму і стверджує, що за спробами опозиції домогтися відставки Мадуро варто Вашингтон.
Раніше уряд Венесуели прийняв рішення продовжити до кінця травня режим скороченою дводенного робочого тижні для бюджетників, зробивши робочими днями тільки понеділок і вівторок. У школах також введений скорочений навчальний тиждень - з понеділка по четвер.
Крім того, після декількох місяців позапланових відключень електроенергії, уряд початок планові відключення електрики, ввівши чотиригодинний ліміт на подачу електрики на більшій частині території Венесуели.
Аналогічний енергетичний криза із-за посухи стався в країні в 2010 році. Тоді президент Уго Чавес був змушений ввести надзвичайний стан.
Однак нинішня криза відбувається на тлі скорочення економічного росту із-за низьких цін на нафту. Опозиція звинувачує владу у невмілому управлінні країною.