Мировий суд Таганського району Москви призначив Facebook і Telegram штрафи за відмову компаній видаляти заборонений в Росії контент. Розмір штрафу для Facebook склав шість мільйонів, а для Telegram – 11 мільйонів, інформує російський «Інтерфакс».
Про те, який зміст мав «заборонений» контент не повідомляється.
Facebook визнали винним у скоєнні двох адміністративних правопорушень, Telegram - у трьох.
За даними цього суду, представники компаній в суд не прийшли, тому справу розглянули без них.
З початку року Facebook оштрафували в цілому на 49 млн рублів, Telegram - на 26 млн рублів.
У Роскомнадзорі раніше заявили, що з 11 лютого служба складає адміністративні протоколи стосовно різних соціальних мереж, які не видали або несвоєчасно видалили заклики брати участь в несанкціонованих акціях.
Нагадаємо, 10 березня Роскомнадзор розпорядився уповільнити швидкість роботи соціальної мережі Твіттер в Росії. Російський регулятор зазначив у заяві, що це пов'язано з невиконанням Твіттером вимог видалити "заборонений контент". Незабаром після заяви регулятора сайти російських державних органів "зависли".
20 березня 2018 року Роскомнагляд відправив месенджеру Telegram повідомлення "про необхідність виконання обов'язків організатора поширення інформації". Повідомлення було направлено розробникам месенджера через те, що у 2017 році суд оштрафував Telegram за відмову надати ключі шифрування ФСБ, а позов у Верховному суді про визнання наказу ФСБ про передачу ключів шифрування незаконним месенджер програв.
У 2017 році мировий суд Міщанського району Москви оштрафував Telegram Messenger LLP (Лондон) на 800 тис. рублів (близько 14 тис. доларів) за відмову виконати запит ФСБ про надання інформації для декодування повідомлень користувачів.
19 квітня 2018 року у Росії Telegram став ще більш популярним після блокування. 16 квітня 2018 року - у перший день блокування месенджера - у сайту telegram.org був один мільйон двісті тисяч відвідувачів з Росії, що на 27 відсотків вище, ніж до блокування 9 квітня 2018 року.