Американський політичний консультант Пол Манафорт та його бізнес-партнер Рік Гейтс тісно пов'язані з українськими і російськими олігархами, які заплатили їм за послуги мільйони доларів. Документи, які це доводять, федеральний прокурор передав Суду округу Колумбія під час засідання у середу, 1 листопада, передає Reuters.
"В обох обвинувачених є міцні зв'язки за кордоном, включаючи Україну, де вони проводили час і були найняті в якості агентів українського уряду. Крім того, обидва вони тісно пов'язані з російськими та українськими олігархами, які заплатили Манафорту і Гейтсу мільйони доларів", - заявив представник державного обвинувачення.
Прокурор зазначив, що в Манафорта є три американських паспорти та мільйони доларів на рахунках.
Наступне засідання у справі про несплату податків та "відмивання" нелегальних доходів відбудеться в четвер, 2 листопада.
Вранці 30 жовтня екс-глава штабу Трампа і політконсультант Януковича Пол Манафорт здався ФБР.
Манафорту і його ділового партнера Ріку Гейтсу пред'явили звинувачення за 12 пунктами. Зокрема, їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів закордонних банківських рахунків. Значна частина звинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.
Того ж дня суд відправив Манафорта і Гейтса під домашній арешт з можливістю внесення 10 та 5 мільйонів доларів застави відповідно.
Раніше лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal писало про те, що Манафорт більше 10 років працював на російського олігарха Олега Дерипаску. Їхнє співробітництво стосувалося України, Грузії, Чорногорії та інших країн, які Кремль вважає своєю "сферою впливу".
21 березня, народний депутат Сергій Лещенко представив документи, які, за його словами, розкривають механізм отримання Полом Манафортом коштів з "чорної каси" "Партії регіонів". На думку Лещенка, виплати на користь Манафорта здійснювалися з використанням офшорних юрисдикцій і банків сумнівної репутації, зокрема – через фінансовий рахунок офшорної компанії у Киргизстані.