UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд Москви відмовився звільнити Навального на вимогу ЄСПЛ

Навального вже відправили в колонію

Апеляційна колегія московського міського суду в рішенні заявила, що ЄСПЛ не має права втручатися в діяльність російських судів та вимагати звільнення опозиціонера Алєксєя Навального. Перед цим Європейський суд з прав людини ухвалив, що Навального потрібно негайно звільнити.

Суд вирішив, що Навальний понад два рази протягом року не відзначився у ФСВП, «що, безперечно, є самостійною підставою для прийняття судом рішення про скасування умовного засудження та виконанні покарання, призначеного вироком суду». З точки зору Мосміськсуду, при розгляді справи Навального не було порушень конституційних прав, Конвенції про захист прав людини та основних свобод. Заяви про політичні мотиви у справі Навального і про побоювання за його життя справи суд порахував «голослівними домислами самого засудженого та його адвокатів».

Мосміськсуд додав, що вимога ЄСПЛ нібито є "зверненням до уряду РФ" і "до предмета судового розгляду по справжньому матеріалу про скасування умовного засудження не відноситься".

У 2015 році Путін скасував пріоритет міжнародного права над національним. Підписаний ним документ надав Конституційному суду Росії право визначати, виконувати чи ні вердикти міждержавних органів щодо захисту прав і свобод людини, і перш за все ЄСПЛ, винесені за скаргою проти Росії. Цим і скористався Мосміськсуд:

«Зазначена судова інстанція не є вищим судом для судової системи РФ, не має права давати судам РФ будь-які категоричні вказівки та втручатися в діяльність національних судів, пов'язану з виконанням вироків, що вступили в законну силу; дане питання може бути вирішено тільки судом РФ відповідно до вимог національного законодавства», - йдеться в ухвалі.

Читайте також: Навальний відбуватиме «покарання» у колонії у Володимирській області – ЗМІ

У понеділок посли Європейського Союзу дали зелене світло першим санкціями за порушення права людини. До нього увійдуть 4 людини, які відповідальні за вирок Навальному.

Під санкції можуть потрапити глава Слідчого комітету РФ Алєксандр Бастрикін, директор Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Алєксандр Калашніков, голова Росгвардіі Віктор Золотов та генпрокурор Ігорь Краснов.

Попри заклики Навального до Євросоюзу запровадити санкції проти представників російської бізнес-еліти, близьких до Путіна, уряди ЄС виступають за те, щоб переслідувати вищих посадових осіб, оскільки такі санкції можуть краще протистояти юридичним викликам.