UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд Амстердама дозволив Україні брати участь в процесі за скіфського золота

У той же час, суд не дозволив державі Нідерланди приєднатися до цього процесу.

Конфлікт навколо виставки виник після анексії Криму

Конфлікт навколо виставки виник після анексії Криму

Окружний суд Амстердама прийняв рішення дозволити Україні брати участь у процесі за повернення експонатів виставки "Крим - золото і секрети Чорного моря", що проходила в Нідерландському археологічному музеї імені Аллард Пірсона в 2014 році.

Як повідомляє прес-служба посольства України в Нідерландах, в той же час, суд не дозволив державі Нідерланди приєднатися до цього процесу.

"Амстердамський суд виніс рішення, яким постановив включити Україну як державу в процес, але відмовив у включенні в процес Нідерландів за відсутності чітко сформованої вимоги", - йдеться в повідомленні.

У посольстві уточнили, що, згідно з рішенням, до 20 травня Україна повинна подати розширений пакет документів по цій справі як сторона процесу.

Нагадаємо, виставка "Крим - золото і секрети Чорного моря" проходила в Нідерландському археологічному музеї імені Алларда Пірсона в Амстердамі з лютого по вересень минулого року. На виставці були представлені об'єкти з п'яти українських музеїв, чотири з яких розташовані в Криму.

Конфлікт навколо виставки виник після анексії Криму. Амстердамський музей, намагаючись вирішити питання, куди повертати скарби, провів експертизу законодавства, але остаточне рішення так і не було прийнято.

Працівники музею переживали, що передача експонатів одній з сторін майже напевно призведе до претензій з іншого боку, тому вирішили, що не будуть приймати рішення самостійно, а будуть чекати суду.

У той же час найдорожча частина виставки, яка складає 90% страхової суми, по завершенні експозиції повернулася у Київ у Національний історичний музей. Але частина, яка була привезена з музеїв Криму, залишилася в Амстердамі.

21 січня у амстердамському суді відбулася перша формальна зустріч в рамках судового процесу.