Студент інженерного факультету Карви Ерен Мейгу був названий першим в світі лауреатом премії Джеймса Дайсона в галузі сталого розвитку за його систему AuReus, в якій відходи сільськогосподарських культур перетворюються в облицювання, яка може генерувати чисту енергію з ультрафіолетового світла. Про це повідомляє Dezeen.
На відміну від традиційних сонячних панелей, які працюють тільки в ясних умовах і повинні бути звернені безпосередньо до сонця, тому що вони покладаються на видиме світло, напівпрозорий матеріал AuReus може збирати енергію від невидимих ультрафіолетових променів, які проходять через хмари.
В результаті, згідно з попередніми випробуванням, вони можуть виробляти енергію майже 50% часу в порівнянні з 15-22% в стандартних сонячних батареях.
При застосуванні в якості флуоресцентного покриття вікон або фасадів AuReus може вловлювати УФ-промені, що відбиваються від тротуарів і навколишньої архітектури, перетворюючи цілі будівлі в вертикальні сонячні ферми. Це максимізує кількість енергії, яке може бути вироблено.
Система AuReus отримала свою назву від північного сяйва, тому що саме фізика північного сяйва надихнула Мейгу на її створення. Люмінесцентні частки в атмосфері поглинають частки високої енергії, такі як ультрафіолетові або гамма-промені, перш ніж розкластися і перевипромінити їх у вигляді видимого світла.
Так само система Мейгу використовує люмінесцентні частинки, отримані з сільськогосподарських відходів. Щоб витягти біолюмінесцентного частки з певних фруктів і овочів, Мейгу подрібнює їх та вилучає сік, який потім фільтрується, дистилюється або замочується.
Нагадаємо, що в Міненерго прогнозують зростання тарифів на електроенергію для населення в 2021 році. За словами в.о. міністра енергетики Юрія Бойка, це пов'язано зі зміною підходу до формування цін.