UA / RU
Підтримати ZN.ua

Страйк бортпровідників у Німеччині змусив авіаперевізників скасувати 170 рейсів передсвяткових

В західному суспільстві страйк є дуже серйозним важелем впливу на владу і бізнес

Залишається сподіватися, що українці, які вирішили провести новорічні свята в Німеччині, не скористалися послугами авіакомпаній, які 29 грудня оголосили про великий страйк бортпровідників. Страйк оголошено саме у найбільш напружені дні: мабуть, протистояння з керівництвом досягло критичної точки.

Німецький бюджетний авіаперевізник Eurowings у неділю, 29 грудня, повідомив про скасування понад 170 рейсів, які мали відбутися у найближчі три дні. Причиною скасування став страйк бортпровідників лоукостера Germanwings - сестринської компанії Eurowings - який був організований німецькою профспілкою бортпровідників Ufo. Обидві компанії - Eurowings та Germanwings - є дочірніми компаніями авіаконцерну Lufthansa.

Страйк зачепив передусім внутрішньонімецькі рейси з понеділка, 30 грудня, до середи, 1 січня. Саме протягом цих трьох днів триватиме страйк бортпровідників Germanwings. Рейси були скасовані, зокрема, з аеропортів Кельн-Бонн, Гамбурга, Мюнхена, Штутгарта, Дюссельдорфа.

Згідно з повідомленням Eurowings, компанія намагається мінімізувати негативний вплив страйку на пасажирів. Понад тисяча рейсів у ці три дні відбудеться відповідно до розкладу.

Профспілка Ufo вирішила вдатися до страйку через суперечку з керівництвом Germanwings у зв'язку з тим, що компанія відхилила прохання низки бортпровідників щодо роботи на неповну ставку.

Михайло Бродський майже всі тридцять років незалежності України перебував усередині драматичної історії перетворення колись багатої житниці, яка відокремилася від Союзу, на бідну корумповану країну. Його політичний і бізнесовий бекграунд дозволяє йому не тільки констатувати історичні факти, а й робит,и актуальні висновки в своєму інтерв'ю DT.UA.

"У нашій країні, взагалі, немає профспілок, - говорить Михайло Бродський. - У нас немає профспілкового руху як такого. І, до речі, це одна з головних причин, чому в Україні бідні люди й низька зарплатня. Ви коли-небудь чули про страйки з вимогою підвищити заробітну плату? До мене прийшла недавно нова хатня працівниця, якій однаково, буду я її оформляти на роботу чи ні. Вона просто давно здалася".

"Колись я вчився бізнесу в Італії, - продовжує Михайло Бродський. - Один італієць на моє запитання, скільки він платить своїм працівникам, відповів: "Не повіриш - стільки, скільки вони вимагають". Згоден, завжди є ризик. Ти переоцінив себе, і тебе звільнять. Знайдуть "дешевшого". Але просто мовчати… Якщо людина все життя працює і залишається бідною, значить ця людина - раб".

"Не треба виходити на Майдани за ковбасу, - оголошуйте страйки! - говорить бізнесмен. - Люди, у вас є право на страйк. Уряд заявляє: "Ми зараз змінимо Трудовий кодекс". А я проти. "Ми зараз спростимо процедуру звільнення". Як це? Панове, нікого не можна одним клацанням пальця звільняти. Бо людина взяла кредит. Бо в людини є діти. Вона може бути хворою. Що ви робите? Який кодекс ви змінювати зібралися, навіть ні з ким цього не обговоривши? Правда, в останній момент частина фракції "Слуги народу" зметикувала й пригальмувала. Я ж сказав: до народу вони ще не доросли", - завершив Михайло Бродський.