UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стратегія Кім Чен Ина щодо Трампа

Північна Корея хотіла б відсторонити від переговорів Болтона і Помпео.

Проблема, яка виникає, коли дипломатії намагаються надати індивідуальності, полягає в тому, що інша сторона може захотіти відсторонити від переговорів усіх, окрім президента. Саме цю стратегію використовує Північна Корея, намагаючись переконати Дональда Трампа звільнити всіх своїх радників і узгодити невигідну ядерну угоду, пише редколегія The Wall Street Journal.

Минулого тижня Північна Корея провела випробування "тактичної зброї з наведенням", як вона це назвала, і встановила Трампу дедлайн до кінця 2019 року для переговорів щодо угоди. Пропагандистська машина Кім Чен Ина також націлена на держсекретаря США Майка Помпео і радника з нацбезпеки Джона Болтона, переконуючи, що вони є перешкодою на шляху дипломатичного успіху, якого хоче Трамп.

"Всякий раз, коли Помпео суне свій ніс, переговори йдуть не так", - цитує Корейське центральне інформаційне агентство чиновника з міністерства закордонних справ Північної Кореї.

КНДР хоче, щоб Трамп усунув Помпео від переговорів, тому що він "говорить дурниці" і "фабрикує історії, як письменник-фантаст".

Пропаганда Пхеньяну з недавніх пір стала уникати критики Трампа, і один з північнокорейських дипломатів сказав, що відносини між президентом США і північнокорейським Кім Чен Уном "на подив прекрасні".

В цьому немає загадки. Трамп, до його честі, пішов з ханойського саміту з Кімом в лютому, тому що Північна Корея хотіла послабити американські санкції до того, як вона відмовиться від своєї ядерної зброї. КНДР звинувачує Помпео і Болтона у провалі переговорів, враховуючи їх позицію про те, що Пхеньяну не можна довіряти щодо обіцянок про денуклеаризацію. Вони вважають, що КНДР повинна зробити декларації своєї зброї і об'єктів, які можна піддати перевірці, перш ніж санкції можуть бути зняті. Їхній скептицизм виправданий, оскільки Кім завтра братиме участь у саміті з президентом РФ Володимиром Путіним, який допомагає режиму КНДР уникати санкцій ООН.

Північна Корея сподівається, що Трамп настільки хоче укласти угоду, що кине двох своїх радників і особисто укладе угоду з Кім Чен Ином. Це дійсно може статися. Трамп відомий своїми імпульсивними вчинками - наприклад, під час телефонної розмови з президентом Туреччини він вирішив вивести всі американські війська з Сирії. Рішення засудив міністр оборони Джеймс Меттіс, який згодом подав у відставку, і після цього США були потрібні тижні, щоб відновити дипломатичний збиток.

У світу було два роки, щоб оцінити Трампа як парламентера, і широко поширена думка, що його ахіллесова п'ята - це гордість за свої навички ведення переговорів. Ось чому Путін хоче вести з ним переговори один на один, і з цієї ж причини Кім хоче, щоб Трамп усунув своїх старших радників, які краще розуміють ризики, пов'язані з укладенням поганий угоди. Будемо сподіватися, Трамп бачить корейський план.

24 квітня Кім Чен Ин приїхав до Владивостоку на зустріч з Путіним. Ймовірно, на зустріч з російським президентом його спонукали невдалі переговори з Трампом у Ханої, де сторони не змогли прийти до спільного знаменника щодо денуклеаризації. Трамп і Кім не домовилися щодо денуклеаризації Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбавитися своєї ядерної програми". Саміт США-КНДР завершили достроково, проте, за даними північнокорейських ЗМІ, Дональд Трамп і Кім Чен Ин встигли домовитися про нову зустріч.

Докладніше про саміт у Ханої читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".