UA / RU
Підтримати ZN.ua

Страх перед Путіним змушує Пентагон роздувати бюджет – The American Interest

Новий американських міністр оборони буде вимагати ще більше грошей на стримування Росії.

1980-ті роки повертаються, і вони вимагають повернення величезних військових бюджетів. Військові США найвищого рівня все більше стурбовані через загрозу з боку Росії і хочуть надати пріоритетності заходам протидії в рамках наступного оборонного бюджету. Про це сьогодні пише The American Interest.

"Росія – "загроза №1" для США. У нас є низка викликів, з якими доводиться мати справу, але Росія через ядерних аспект – загроза існуванню США", - сказала Reuters секретар військово-повітряних сил США Дебора Джеймс під час інтерв'ю на щорічному "Національному оборонному форумі Рейгана".

Інформаційна агенція зауважувала, що Джеймс, а також командувач військово-морських операцій адмірал Джон Річардсон і головний закупівельник зброї Франк Кендалл в один голос говорили про занепокоєння через агресивну поведінку Росії. Ніхто з чиновників не дав чіткої відповіді, як це може вплинути на бюджет 2018 року, однак вказали на необхідність сфокусувалися на таких сферах, як кібербезпека, космос, ядерні можливості і ракетна оборона через збільшення можливостей Росії впродовж останніх років.

Бюджет на 2018 рік можуть переглянути, коли Дональд Трамп повноцінно займе посаду президента. І попри незвичну для американської політики позицію наступного президента щодо відносин з Москвою, ранні сигнали вказують, що Трамп збирається збільшити витрати на оборону від Росії, щоб вести розмову з Володимиром Путіним з позиції сили.

Важливим таким сигналом стало призначення генерала Джеймса "Скаженого Пса" Меттіса міністром оборони. Таким чином, Трамп розв'язав руки одному з найбільших "яструбів" у політиці щодо Росії. Під час промови минулого року Меттіс висловив стурбованість тим, як Москва дозволяє собі дзвеніти зброєю, звинувативши Путіна в намірах "розділити НАТО". Крім того, він наголошував, що російські дії в Україні "значно гірші", ніж всім здається. Вочевидь, Меттіс внесе такі свої погляди в процес обговорення бюджету в Пентагоні.

Навіть якщо провокації Путіна змусять витрачати великі кошти, варто пам'ятати, що військові технології Росії "зовсім не надихають". В понеділок єдиний російський авіаносець "Адмірал Кузнєцов" втратив вже другий літак. Бомбардувальник, повертаючись з операції в Сирії, не зміг зачепитися за спеціальний кабель на судні, який виявився зламаним. В результаті літак впав у Середземне море. І це друга така аварія менш ніж за місяць.

Видання зауважує, що раніше вже писало про російське ржаве озброєння в Сирії. Однак, на його думку, варто повторити, що домінування Росії у сирійському конфлікті виникло не через надзвичайні військові можливості, а через проникливий опортунізм.

"Це правда, що Росія останнім часом була агресивною, відправляючи ракети в Калінінград, проводячи жорстокі бомбардування в Сирії і влаштовуючи зухвалі кібератаки. І Міністерство оборони США виправдано звертає на ці загрози увагу, визначаючи бюджетні пріоритети. Однак, російська нова самовпевненість на світовій арені – це результат появи політичного простору, в якому вона може діяти. Якщо адміністрація Трампа хоче зменшити російську загрозу, їй потрібно сформувати розумну стратегію, а не лише роздути бюджет", - йдеться в статті.

Раніше видання The Washington Post повідомляло, що кандидатами на посаду глави Пентагону є сенатор від Нью-Гемпширу Келлі Айотт, армійський генерал Джозеф Келлог, колишній директор військової розвідки генерал Майк Флінн і сенатор від штату Алабама Джеф Сешнс.

Детальніше про можливий склад президентської адміністрації читайте в статті Олега Бєлоколоса та Олександра Хари "Новий кабінет Трампа: командна стратегія або какофонія впливів?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".