UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сторони конфлікту в Судані прибули до Саудівської Аравії для переговорів

Дипломати не чекають прориву від цієї зустрічі.

Ворогуючі сторони Судану прибули до Саудівської Аравії для прямих переговорів після трьох тижнів зіткнень у столиці Хартумі та південно-західному регіоні Дарфур, у результаті яких загинули сотні людей та були поранені тисячі, пише The Guardian.

Представники суданської армії та воєнізованих Сил оперативного реагування (RSF) прибули в Джидді в суботу для узгодження деталей переговорів, спрямованих на встановлення тривалого припинення вогню, що дозволить надати допомогу мільйонам цивільних осіб, які опинилися в пастці бойових дій.

У спільній заяві урядів США та Саудівської Аравії, які об’єднали обидві сторони після низки безрезультатних спроб, країни закликали обидві сторони взяти до уваги інтереси суданської нації та свого народу і активно брати участь у переговорах щодо припинення вогню та зупинення конфлікту.

Сили, пов’язані з фактичним лідером Судану Абделем Фаттахом аль-Бурханом, який очолює регулярну армію, перебувають у конфлікті з RSF, якими командує його заступник, а нині суперник, Мохамед Хамдан Дагало.

Після початку бойових дій 15 квітня було домовлено про кілька припинень вогню, проте жодне з них не було дотримане

У місті Бахрі, що на іншому боці Нілу від Хартума, вночі в суботу було чутно бойові літаки та вибухи.

Повідомлялося також про збройні сутички та авіаудари над житловими районами в східній частині Хартума, тоді як у центрі міста, за інформацією очевидців, тривали авіаудари та вибухи, зокрема поблизу аеропорту.

Під обстріл невідомих потрапив і автомобіль турецького посла. Зрештою, дипломату вдалося дістатися безпечного місця в посольстві. Міністр закордонних справ Туреччини заявив, що після інциденту Анкара перенесе своє посольство з Хартума в Порт-Судан.

Читайте також: Конфлікт у Судані: тривають вуличні бої, обстріляно турецький евакуаційний літак

Дипломати не чекають багато від цих переговорів, назвавши їх лише «першим кроком» з обмеженими цілями.

Армія підтвердила, що направила до Саудівської Аравії своїх представників для обговорення «подробиць перемир’я, яке продовжується», водночас спеціальний посланник Бурхана Дафалла Алхадж заявив, що армія «не сідатиме за стіл переговорів  з жодною делегацією RSF».

Більшість аналітиків стверджують, що ані Бурхан, ні Дагало не зацікавлені в припиненні бойових дій, оскільки обидва вірять, що можуть перемогти суперника і отримати безперечний контроль над державою.

У заяві США і Саудівської Аравії відзначаються зусилля інших країн і організацій, які сприяють проведенню переговорів: Великої Британії, Об'єднаних Арабськиї Еміратів, Ліги арабських держав, Африканського союзу та інших.

Згідно з даними Armed Conflict Location and Event Data Project, у результаті конфлікту загинули близько 700 людей.