UA / RU
Підтримати ZN.ua

Столтенберг назвав граничний термін вступу Швеції до НАТО

Генсек Альянсу впевнений, що країна стане повноцінним членом до ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив впевненість, що Швеція приєднається до військового альянсу найпізніше до липня. Про це він заявив німецькому інформаційному агентству DPA.

За словами Столтенберга, наступний саміт НАТО відбудеться у Вашингтоні 9-11 липня, і до того часу північна країна стане повноправним членом Альянсу. «Стокгольм виконав свої зобов'язання перед Анкарою і пішов на поступки», передає слова генсека POLITICO.

Читайте також: У Швеції визнали проблему з боєприпасами як для України, так і для себе

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Швеція і Фінляндія відмовилися від десятиліть нейтралітету й обидві подали заявки на вступ до НАТО. У той час як заявка Фінляндії була швидко схвалена, заявку Швеції затримують Туреччина та Угорщина. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган хоче, щоб шведський уряд діяв проти членів Курдської робітничої партії (РПК) на своїй території, а також використовує своє право вето, щоб отримати винищувачі F-16 від США.

Нагадаємо, кілька днів тому комітет у закордонних справах турецького парламенту схвалив вступ Швеції до альянсу після кількох місяців зволікань. Тепер остаточне «зелене світло» має дати парламент.  

Читайте також: Орбан розповів, чи є між Туреччиною та Угорщиною домовленості щодо ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО

Раніше посол США у НАТО Джуліанна Сміт розповіла на що може розраховувати Україна на ювілейному саміті у Вашингтоні у липні 2024 року, присвяченому 75-річчю Організації.  

Засідання Ради Україна – НАТО на рівні міністрів закордонних справ відбулося у Брюсселі на тлі проблем із виконанням нашими партнерами взятих зобов'язань щодо військової допомоги та посиленням уваги миру до палестино-ізраїльського конфлікту. Тому важливо було отримати відповідь на запитання: чи Україна залишається головним пріоритетом Альянсу? Про те, що обговорювалося та приймалося на засіданні Ради, читайте у статті Володимира Кравченка «Чи покличуть Україну до НАТО наступного року» на ZN.UA.