UA / RU
Підтримати ZN.ua

Столтенберг анонсував нові рішення НАТО щодо посилення оборони і стримування РФ

Саме агресія Росії в Україні стала причиною найбільшого посилення оборони блоку з часів "холодної війни", заявив Йенс Столтенберг.

Посилення військової присутності Альянсу на його східних кордонах - виключно оборонний захід, який є відповіддю на дії РФ, заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг.

"На Варшавському саміті ми ухвалимо нові рішення щодо посилення нашої оборони і потенціалу стримування. Всі наші заходи - оборонні за своєю природою (...) і разюче відрізняються від тривалих порушень міжнародного права з боку Росії", - сказав Столтенберг в інтерв'ю "Інтерфаксу".

За його словами, НАТО заздалегідь оголосив про посилення східного флангу блоку, тоді як Москва проводить навчання несподівано і без запрошення спостерігачів.

Столтенберг повідомив, що поточні плани НАТО - найбільшу з часів "холодної війни" посилення колективної оборони. "Ми продовжимо захищати і обороняти всіх наших союзників від будь-яких загроз з будь-якої сторони", - підкреслив він.

Як підкреслив генсек альянсу, питання розширеного передового присутності на східному фланзі НАТО не було на порядку денному до того, як Росія почала свої агресивні дії відносно України. "Незаконна і нелегітимна анексія Криму Росією і її дії по дестабілізації східної України мали значний дестабілізуючий вплив на безпеку в євроатлантичному регіоні", - сказав він.

"Росія в змозі захопити країни Балтії швидше, ніж ми приїхали, щоб захистити їх", - сказав Ходжес.

Повідомлялося, що командувач Армії США в Європі генерал-лейтенант Бен Ходжес переконаний, що Росія могла б захопити столицю Литви, Латвії та Естонії за період від 36 до 60 годин. За його словами, "недоліки" НАТО були виявлені під час навчань "Анаконда", які нещодавно пройшли у Східній Європі за участю 22 країн. Ходжес підкреслив, що Альянс не вистачає швидкості транспортування важкого озброєння з Західної Європи на схід. До того ж, підводить внутрішня комунікація.

Тим часом, у НАТО прийняли рішення розмістити чотири батальйони в країнах Балтії. У Альянсі визнають, що цього не достатньо, щоб зупинити напад Росії. Однак військовий блок сподівається на стримуючий ефект.

У свою чергу Росія оголосила про формування трьох нових дивізій на західних кордонах, чисельністю по 10 тисяч чоловік у кожній, а також перекинула дві мотострілецькі бригади до кордонів України, для яких повним ходом будуються нові військові бази.