UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стало відомо, у якій країні відбудеться наступний кліматичний саміт COP29

Приймаючою стороною стане багатий на нафту та газ Азербайджан.

Наступного року кліматичний саміт COP29 має відбутися в багатому нафтою Азербайджані, пише POLITICO. У суботу країни Східної Європи вийшли з політичного глухого кута. 

Геополітична напруженість призвела до того, що конференція-2024 року кілька місяців перебувала у підвішеному стані, оскільки Росія заблокувала проведення заходу у країнах ЄС, а ворогуючі сусіди Вірменія та Азербайджан наклали вето один на одного. 

Але після того, як на початку цього тижня Вірменія та Болгарія офіційно відкликали свої заявки,  група 23 країн Східної Європи схвалила місцем проведення Азербайджан, повідомив міністр навколишнього середовища Болгарії Юліан Попов. 

Раніше в суботу Мухтар Бабаєв, міністр екології та природних ресурсів Азербайджану, у своїй промові сказав, що він радий оголосити про існування загального консенсус щодо кандидатури Азербайджану на проведення COP29. 

«Ми дуже вдячні всім країнам, зокрема східноєвропейській групі та приймаючим Об’єднаним Арабським Еміратам, за їхню підтримку. Ми прагнемо працювати інклюзивно та співпрацювати з усіма, щоб забезпечити успіх COP29. Нехай COP28 веде нас вперед до більш стійкого та безпечного майбутнього для всіх», — сказав Бабаєв. 

Читайте також: Ізраїль та Азербайджан суттєво збільшать постачання газу до Євросоюзу

За заявку Баку все ще має проголосувати весь пленарний склад кліматичного саміту, але зазвичай це формальність. 

Якщо рішення буде підтверджено, наступного року саміт знову відбудеться у великій країні-виробнику нафти та газу.

ОАЕ, які цього року приймають COP28, є сьомим у світі виробником нафти. Викопне паливо становить понад 90 відсотків експорту Азербайджану. Бразилія, яка приймає кліматичні переговори COP30 у 2025 році, щойно оголосила, що приєднається до нафтового картелю ОПЕК+.

Водночас, за словами вчених, глобальні викиди вуглекислого газу від використання викопного палива цього року сягнуть рекордного рівня, що посилить зміну клімату та призведе до більш руйнівних екстремальних погодних явищ.