UA / RU
Підтримати ZN.ua

США звинуватили співробітників російської розвідки в хакерських атаках, включаючи NotPetya

Усі хакери - офіцери ГРУ, вони причетні до атак на США, Францію, Британію й Україну.

Влада США висунула звинувачення шістьом співробітникам російської військової розвідки, причетним до хакерських атак проти Сполучених Штатів, України, Британії та Франції. США мають докази їх причетності до серії кібератак, зокрема до поширення вірусу NotPetya, що завдав мільярдних збитків багатьом державам і компаніям, повідомляє The Washington Post.

Усі обвинувачені - чинні співробітники Головного управління російського Генштабу (колишнє ГРУ): Юрій Сергійович Андрієнко, Сергій Володимирович Детістов, Павло Володимирович Фролов, Анатолій Сергійович Ковальов, Артем Валерійович Очиченко і Петро Миколайович Пліскін.

«Жодна країна так цілеспрямовано і безвідповідально не перетворює свій кібернетичний потенціал на зброю, як це робить Росія. Безглуздо завдаючи безпрецедентної шкоди, щоб домогтися незначної тактичної переваги", - заявив помічник генпрокурора США Джон Демерс.

За даними слідства, російські хакери втручалися в роботу українських енергосистем, атакували кандидатів в президенти Франції на виборах 2017 року, зокрема Еммануеля Макрона, зламували сервери Зимових Олімпійських ігор-2018 у Сеулі, а також намагалися отримати доступ до комп'ютерів британських організацій, які розслідували замах на Сергія Скрипаля.

Читайте також: США запровадили кіберсанкції проти компаній й громадян Росії. Всі працюють на "кухаря Путіна"

У вересні Рада Європейського  Сюзу вирішила ввести санкції проти кількох громадян Росії.

У жовтні 2018 року міністр оборони Нідерландів Анк Бейлевелд повідомила про те, що в квітні місцева влада вислала чотирьох агентів ГРУ, яких підозрюють у спробі вчинити кібератаку на ОЗХЗ. При цьому під час затримання росіян, в Організації щодо заборони хімічної зброї перевіряли речовину, якою в березні отруїли Сергія та Юлію Скрипалів.

Через кілька годин після такої заяви вже США звинуватили сімох росіян, включно з висланими з Нідерландів, у кібератаках по всьому світу.