Сполучені Штати засудили напад Росії та режиму Асада на людей у Східній Гуті, де за останні дні загинуло близько 400 людей. Про це повідомила прес-служба Державного департаменту.
"Особливо непокоять ціленаправлене знищення медичних установ у Східній Гуті та постійне використання тактики облоги, що є причиною голодування сирійських мирних жителів та перешкоджання гуманітарному доступу. Ми повністю підтримуємо заклик Організації Об'єднаннях Націй щодо припинення насилля з тим, щоб забезпечити безперешкодну доставку гуманітарних вантажів і термінової евакуації осіб, що потребують медичного втручання", - зазначила прес-секретар Держдепу Хізер Нойєрт.
Вона також нагадала про переговори з питань сирійського врегулювання в Астані, ініційовані Росією, Іраном і Туреччиною, під час якого буди визначені зони деескалації, зокрема, мова йшла і про Східну Гуту.
"Це підтверджує провал процесу в Астані, і саме тому уряд Сполучених Штатів, як і багато інших країн, виступають за Женевський процес як найкращий шлях, що зрештою приведе до миру і, в кінцевому рахунку, до політичного рішення в Сирії", - наголосила Нойєрт.
Додамо, що Женевські мирні переговори щодо Сирії були проведені під егідою ООН у 2016 році. Основними сторонами переговорів були легітимний уряд країни та представники опозиції.
У четвер, 22 лютого, Рада Безпеки ООН спробувала ухвалити резолюцію щодо 30-денного припинення вогню в Сирії, що дозволить доставити гуманітарну допомогу й евакуювати мирне населення, зокрема, зі Східної Гути. Однак Росія заблокувала цей документ, заявивши, що хоче внести в нього низку змін.
Як повідомлялося, щонайменше 368 осіб, у тому числі 150 дітей, загинули за п'ять днів бомбардувань у районах Східної Гути, яку контролюють повстанці, 1850 осіб отримали поранення.
У ЄС закликали міжнародне співтовариство вжити термінових заходів у зв'язку з погіршенням гуманітарної ситуації у низці районів Сирії, а також забезпечити доступ туди співробітників міжнародних гуманітарних організацій.
Глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні заявила, що Євросоюз проведе 24-25 квітня другу Брюссельську конференцію щодо Сирії та використає свої повноваження організатора, щоб сирійська криза залишалася в центрі уваги міжнародного співтовариства.