У понеділок Білий дім заявив, що Сполучені Штати будуть знову відкриті для авіапасажирів з Китаю, Індії, Великої Британії та інших європейських країн, які отримали вакцину проти Covid-19 на початку листопада.
Джеффрі Зіентс, координатор з реагування на коронавірус при президентову Джо Байдені, повідомив журналістам, що новий «послідовний підхід» вступить в силу «на початку листопада».
Обмеження США були вперше введені відносно мандрівників з Китаю в січні 2020 року тодішнім президентом Дональдом Трампом і поширені на інші країни в наступні місяці без будь-яких чітких показників того, як і коли їх скасувати.
Президент Джо Байден в квітні цього року ввів нові обмеження на поїздки в Індію, заборонивши більшості неамериканських громадян в'їжджати до Сполучених Штатів. Байден також скасував в січні плани Трампа зняти обмеження для європейських країн.
В даний час в Сполучених Штатах заборонено в'їзд більшості неамериканських громадян, які протягом останніх 14 днів були у Великій Британії, 26 країнах Шенгенської угоди в Європі без прикордонного контролю, Ірландії, Китаї, Індії, Південній Африці, Ірані та Бразилії.
Офіційні особи заявили, що будуть деякі винятки з політики вакцинації, в тому числі для дітей, які ще не мають права на вакцинацію. Нові правила поки не поширюються на мандрівників, які перетинають сухопутні кордони з Мексикою і Канадою.
Пасажири повинні будуть показати, що вони були повністю вакциновані перед посадкою в літак в США, а також надати докази негативного результату тесту на Covid-19, проведеного протягом трьох днів.
Американці, які не пройшли повну вакцинацію, як і раніше зможуть в'їхати, але тільки при негативному результаті тесту протягом дня подорожі.
Маски будуть обов'язковими на рейсах в США, і авіакомпанії будуть надавати органам охорони здоров'я США інформацію для відстеження контактів.
Оголошення про зняття обмежень для вакцинованих людей підтримали кілька європейських країн, а також торгова група Airlines For Europe, яка заявила, що «це рішення додасть такий необхідний імпульс трансатлантичним перевезенням і туризму та об'єднає сім'ї і друзів".
Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, в даний час знаходиться з візитом в США, написав у Твіттері, що він «щасливий», додавши, що це «фантастичний поштовх для бізнесу і торгівлі, і чудово, що сім'я і друзі по обидва боки (Атлантики) можуть возз'єднатися".
Віце-канцлер Німеччини Олаф Шольц також привітав це оголошення як позитивний крок для бізнесу та американо-європейських зв'язків.
«Відмінні новини - для німецьких і європейських інвестицій, нашого експорту і трансатлантичних відносин», - написав у Твіттері Шольц, який також є міністром фінансів і лідером в боротьбі за місце канцлера Ангели Меркель після загальних виборів у неділю.
Шай Вайс, виконавчий директор Virgin Atlantic, сказав, що це «важлива віха у відновленні масштабних подорожей, що дозволяє споживачам і компаніям з упевненістю бронювати поїздки в США».
Нова політика щодо авіаперельотів вступить в силу «на початку листопада», щоб дати авіакомпаніям і партнерам по подорожам час для підготовки до впровадження нових протоколів.
Нагадаємо, в США вирішили робити третю дозу вакцини Pfizer для осіб старше 65 років.