На тлі взаємного призупинення участі США і Росії у Договорі про ліквідацію ракет середнього та малого радіусу дії (ДРСМД) Вашингтон нарощує витрати на протиракетну оборону країни; так, корпорація Lockheed Martin отримала розширений контракт з Пентагоном на розробку і підтримку елементів системи протиракетної оборони THAAD, повідомляє "Військовий огляд".
Про зміну умов контракту з корпорацією Пентагон оголосив у минулий четвер, 28 лютого; сума, виділена на роботи в рамках угоди, збільшилася з $ 1,5 млрд до $ 2,33 млрд, тобто на 830 млн доларів.
Модифікація контракту передбачає можливість додаткової поетапної розробки, програми льотних та наземних випробувань, а також адаптивної підтримки вимог системи протиракетної оборони протягом усього її життєвого циклу.
THAAD - пересувний протиракетний комплекс наземного базування; у першу чергу він призначається для висотного позаатмосферного перехоплення ракет переважно середньої дальності, може застосовуватися також для перехоплення балістичних ракет всередині атмосфери або за її межами на кінцевому етапі польоту. У ракеті комплексу немає виділеної бойової частини, так як система використовує принцип "кінетичного перехоплення". Результати випробувань показали, що THAAD набагато ефективніший за комплекс "Патріот" - однак тільки у роботі проти ракет попереднього покоління, подібних радянсько-російській балістичній ракеті Р-17.
Система THAAD включає до себе п'ять основних компонентів: ракети-перехоплювачі, пускові установки, радар, блок управління вогнем та допоміжне обладнання. Розробка комплексу ведеться з 1992 року; станом на жовтень 2018 року в США заявили про випуск понад 300 перехоплювачів. Управляється THAAD Агентством протиракетної оборони США, а безпосередній виробник системи корпорація Lockheed Martin виступає у якості головного підрядника та системного інтегратора.
1 лютого держсекретар США Майк Помпео анонсував вихід Сполучених Штатів з ДРСМД.США завершать вихід з Договору протягом шести місяців, якщо Росія не повернеться до виконання ДРСМД. Наступного дня президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія призупиняє участь у ДРСМД.
Раніше заступник державного секретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Андреа Томпсон заявила про те, що Сполучені Штати вимагають від Росії знищити ракету 9М729, наявністю якої Москва порушує ДРСМД - в цьому випадку угода може бути врятовано.
Детальніше про підготовку нового договору з контролю за ракетами середньої і меншої дальності читайте у статті Олексія Їжака "Договір помер. Хай живе договір!" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".