У четвер, 22 жовтня, представник США в ООН Саманта Пауер у своєму виступі в Раді Безпеки заявила, що авіаудари Росії в Сирії вбивають десятки мирних людей, змушують тисячі залишати свої будинки, руйнують школи і базари, дають ісламістам нові сили. Пауер навела дані агентства Reuters, згідно з яким 80% ударів ВПС РФ наноситься по територіях, де немає бойовиків "Ісламської держави".
За словами представника США в ООН, Росія своїми атаками проти неекстремістських противників сирійського президента Башара Асада посилила відносну міць "Ісламської держави", і дане угруповання скористалося російської військово-повітряною кампанією і захопила нові території в сільській місцевості провінції Алеппо на півночі Сирії.
Пауер підкреслила, що з тих пір, як РФ почала свою військову кампанію, карта позиції сторін у Сирії змінилася на користь "Ісламської держави".
Повітряна військова кампанія Росії в Сирії почалася 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якому з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія надає підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
Незважаючи на оголошену Росією мету військової кампанії - боротьба з бойовиками "Ісламської держави", західні держави, а також Турція та Саудівська Аравія заявляють, що цілі бомбардувань РФ в Сирії - в першу чергу, сирійські повстанці, опозиційні к Асаду, а не терористи "ІД".
Аналізуючи цілі Росії в Сирії, Віктор Каспрук у статті Сирійський "бікфордів шнур" Путіна DT.UA зазначає, що "путінська гра" полягає в тому, що йому зовсім не потрібна вся Сирія. Адже для повного контролю за її територією Російська Федерація не має ні військових, ні фінансових ресурсів.
А ось організація утворення на кшталт "Алавітської народної республіки" (на чолі зі збереженим Башаром Асадом), територія якого пролягатиме вздовж сирійського узбережжя Середземного моря, - та програма мінімум, до досягнення якої Кремль може докласти рештки всіх своїх сил.