UA / RU
Підтримати ZN.ua

США застосували санкції проти понад 40 людей і організацій, причетних до корупції і порушення прав людини

Серед них є один державний орган РФ і більше ніж 20 росіян, а також представники Китаю та Ірану.

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів Сполучених Штатів Америки запровадило санкції ще проти понад 40 людей і організацій, причетних до корупції чи порушення прав людини, у дев’яти країнах світу з нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією і Дня прав людини. Про це повідомляється на сайті Мінфіну США.

Нові обмеження стосуються представників Росії, Китаю, Ірану, Північної Кореї, а також Сальвадору, Гватемали, Гвінеї, Малі та Філіппін. 

Так, Сполучені Штати наклали санкції на чотирьох осіб, що брали безпосередню участь у так званій фільтрації, яку проводять російські окупанти щодо українців.

Йдеться, про чиновників Адміністрації президента РФ Владіміра Путіна Олега Нестерова та Євгенія Кіма – вони долучилися до планування й впровадження фільтраційних пунктів, а також контролювали застосування відповідних заходів до представників місцевої влади й мирних жителів Маріуполя. Більше того, Нестеров допомагав загарбникам з організацією псевдореферендуму про “входження в склад Росії” в Запорізькій області.

Читайте також: Росія готувалася до «чисток» українців у разі успішного вторгнення – доповідь RUSI

Також під санкції США потрапила росіянка Марина Середа, яка співпрацювала з так званим МВС “ДНР” у питанні управління фільтраційними пунктами на тимчасово окупованій ворогом території Донецької області. У переліку опинився і Олексій Муратов – він координував фільтраційні заходи з ватажком псевдоформування “ДНР” Денисом Пушиліним, зокрема, закуповуючи обладнання й техніку для роботи таких місць.

Крім цього, Державний департамент США застосував санкції проти громадян РФ Очур-Суге Монгуша й Людмили Зайцевої, пов’язаних з порушення прав українців. Перший вважається причетним до тортур щодо нашого захисника, а інша – до викрадення й примусового вивезення дітей з України.

Управління з контролю за іноземними активами Мінфіну Сполучених Штатів ввело нові обмежувальні заходи також проти Центральної виборчої комісії держави-агресора та її 15 членів, включаючи главу Еллу Памфілову. Орган допомагав у проведенні так званих референдумів, "які були сповнені випадків явного примусу щодо виборців і залякувань", на тимчасово захоплених окупантами територіях нашої держави.

Щодо Китаю, то до санкційного списку США додали двох посадовців КНР, пов’язаних із серйозними порушеннями прав людини в Тибетському автономному районі

“КНР десятиліттями націлює на тибетців програми «роботи для соціальної стабільності». Тибетці зазнали серйозних порушень прав людини в ТАР, у тому числі свавільних затримань, нелегальних вбивств і фізичного насильства, як частини зусиль КНР щодо суворого обмеження релігійних свобод”, – зазначили в Мінфіні.

Читайте також: США ввели санкції проти відомого турецького бізнесмена за торгівлю іранською нафтою

У санкційний список внесли і трьох іранців, причетних до подавлення масових протестів, які тривають на території держави після смерті 22-річної Махси Аміні, затриманої за нібито неналежне носіння хіджабу, а також до інших порушень прав людини.

Нагадаємо, що сьогодні Сполучені Штати Америки наклали санкції на голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка за вимагання хабарів в обмін на втручання у судові та інші державні процеси.