UA / RU
Підтримати ZN.ua

США застерегли американські банки від купівлі російських бондів

Росія планує до 2016 року випустити міжнародні облігації на 3 млрд доларів.

Уряд США попередило деякі провідні американські банки про те, щоб не залишили плани купувати потенційно прибуткові, але разом з тим політично ризикові облігації Росії, пише видання The Wall Street Journal з посиланням на свої джерела.

Як пише видання, в 2016 році Москва вперше із введення санкцій випустить міжнародні облігації на суму не менш як 3 млрд доларів. Як стверджує WSJ, Росія запросила взяти участь в їх купівлі європейські, китайські і американські банки, у тому числі Bank of America, Citigroup, Goldman Sachs, j.p. Morgan Chase & Co. і Morgan Stanley.

Американські чиновники вважають, що такі угоди будуть суперечити санкційній політиці.

Повідомлялося, що Міністерство фінансів Російської Федерації направило 25 іноземним банкам заявки на розміщення державних облігацій в 2016 році. У список увійшли в найбільші банки США, Євросоюзу та КНР. Серед них: Barclays, Deutsche Bank, HSBC, UBS, UniCredit, Morgan Stanley, Bank of China, Industrial and Commercial Bank of China, Citigroup та інші. У списку також присутні три російських банки: "ВТБ", "Газпромбанк" і "Сбербанк".

Росія не розміщувала держоблігації на міжнародних ринках з вересня 2013 року. З тих пір доступ на ці ринки для Росії був закритий через санкції Заходу, введених після анексії Криму. При цьому формально санкції Заходу не поширюються на державні запозичення.

За оцінками світових аналітиків, стан російської економіки стабільно погіршується.

Видання Die Welt писало, що у Росії є півтора роки до банкрутства. За словами глави інвестиційного фонду Hermitage Capital Білла Браудера, крах російської економіки відбудеться через 18 місяців, якщо Кремль не помириться з Заходом і не доб'ється скасування санкцій.