UA / RU
Підтримати ZN.ua

США запропонували Радбезу ООН ввести збройне ембарго і розширити санкції проти Південного Судану

США вимагають від президента Південного Судану підписання мирної угоди з повстанцями.

У середу, 19 серпня США поширили в Раді Безпеки ООН проект резолюції, що передбачає введення збройового ембарго і розширення санкційного режиму проти Південного Судану.

Згідно з документом, дані заходи повинні вступити в силу 1 вересня в тому випадку, якщо президент країни Салва Кіір не підпише мирову угоду з повстанцями, і в Південному Судані не набуде чинності режим припинення вогню.

"Американська сторона поширила проект резолюції, зараз експерти обговорюють її. Це серйозна спроба привести Раду до згоди з приводу документа, який примусить (сторони) до миру", - сказав заступник постійного представника Великобританії при ООН Пітер Вілсон.

Також він висловив надію на те, що голосування по резолюції відбудеться "як можна швидше".

Південний Судан здобув незалежність 9 липня 2011 року. Судан став першою державою, яка оголосила про офіційне визнання південного сусіда. Проголошення незалежності передували десятиліття конфлікту між Північчю і Півднем, в результаті чого загинули близько півтора мільйонів чоловік.

Нова держава володіє багатими запасами нафти, проте є одним з найменш розвинених на планеті. Кожна сьома дитина в Південному Судані вмирає, не досягнувши п'ятирічного віку. Південний Судан став 53-му африканською державою.