США не постачали угрупуванням сирійської опозиції переносні зенітно-ракетні комплекси (ПЗРК), заявив агентству ТАСС офіційний представник міністерства оборони США в зв'язку із появою інформації про те, що деякі сирійські антиурядові угруповання звернулися до Вашингтону із запитом на передачу їм зенітних ракет для використання проти бойової авіації Росії.
"Ми не поставляли ПЗРК", - запевнив співробітник Пентагону. Виступати з якими-небудь іншими додатковими коментарями з цього питання він не став.
У суботу газета Washington Post повідомила про те, що сирійські повстанці просять у США ракети для захисту від РФ. За інформацією видання The Washington Post, командувач однієї з помірно ісламістських груп "Ліва сукур аль-Джабаль" Хассан Хадж Алі попросив американські влади чинити тиск на Росію, щоб та припинила атакувати повстанців, або надати зброю для захисту від російської авіації. З аналогічним проханням до США звернулося угрупування "Таджаму аль-Ізза". Її представник Мустафа Моараті стверджує, що російські літаки у п'ятницю завдали удари по їхніх позиціях в Ель-Латамане.
За словами Моараті, угрупування вже отримувало від США керовані протитанкові ракети. Представник військових кіл США заявив виданню, що запит на передачу ПЗРК сирійським повстанцям розглядається. При цьому численні аналогічні прохання, які надходили у Вашингтон від сирійських угрупувань в останні роки, залишалися без відповіді, зазначає видання: влада США побоюється, що зброя потрапить до рук терористів.
Раніше західні ЗМІ з посиланням на дані США повідомили, що літаки завдали авіаудари в районі міста Хомс, що знаходиться під контролем сирійської опозиції, а не "ІД". Тим самим, стверджують ЗМІ, Путін допомагає Асаду боротися з опозицією, а не виконує свою обіцянку боротися з ісламістами.
Також з власних джерел Reuters дізнався, що Іран та Ліван при підтримці авіаударів Росії мають намір захопити у сирійській опозиції раніше відбиті у Асада території, а не боротися з "ІД".
Як відомо, з моменту початку війни в Сирії в 2011 році, Росія і Іран наполегливо підтримують режиму Башара Асада, в той час як Туреччина, США, країни ЄС та інші країни Заходу засуджують Асада і вимагають його відставки. Більше того, паралельно з конфліктом між сирійською опозицією і Асадом в Сирії йде війна з терористами ІДІЛ, однак щодо спільної боротьби з ісламістами сторони досі не можуть домовитися. У той же час, у вересні ряд західних країн, включаючи Німеччину і Британію і навіть США, також пом'якшили риторику і вже не виключають можливості домовлятися з Асадом.Наприклад, глава Держдепу Джон Керрі заявляв про зміну позиції США по Башару Асаду. Меркель також заявляла про необхідність залучити до переговорів Асада і відзначала, що без Росії війну в Сирії не закінчити.
Як відомо, США, Туреччина, Німеччина, Франція, Великобританія та інші союзники вимагають від РФ негайно припинити самовільні авіаудари по сирійській опозиції і зосередити увагу на боротьбі з "ІД".