UA / RU
Підтримати ZN.ua

США залучили дальній бомбардувальник до навчань з Південною Кореєю та Японією у відповідь на ракетні випробування КНДР

Днями Північна Корея провела випробування нещодавно розробленої міжконтинентальної балістичної ракети.

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

США в неділю, 3 листопада, взяли участь у тристоронніх військових навчаннях з Південною Кореєю та Японією, залучивши дальній бомбардувальник B-1B, у відповідь на нещодавнє випробування нової міжконтинентальної балістичної ракети КНДР, призначеної для удару по материковій частині Штатів, повідомляє AP.

Читайте також: ЗМІ розповіли про українську ІПСО, спрямовану на війська КНДР

Спільні військові навчання союзників “демонструють рішучість і готовність трьох країн реагувати на розвиток ядерної та ракетної програм Північної Кореї”, йдеться в заяві Об'єднаного комітету начальників штабів Південної Кореї.

Вашингтон, Сеул і Токіо вже вдруге цього року проводять тристоронні повітряні навчання.

США часто реагують на великі ракетні випробування Північної Кореї тимчасовим розгортанням деяких своїх потужних військових засобів, таких як бомбардувальники, авіаносці й атомні підводні човни, на Корейському півострові і поблизу нього. Північна Корея зазвичай гнівно реагує на такі дії Вашингтона, називаючи це частиною очолюваної США змови з метою вторгнення в КНДР.

За даними південнокорейських військових, цього року американський бомбардувальник B-1B чотири рази пролетів над Корейським півостровом або поблизу нього.

У четвер, 31 жовтня, Північна Корея провела випробування нещодавно розробленої міжконтинентальної балістичної ракети Hwasong-19, яка злетіла вище і протрималася в повітрі довше, ніж будь-яка інша ракета, яку запускав Пхеньян. Новий запуск Hwasong-19 — перше випробування МБР Північної Кореї майже за рік, показав прогрес у ракетній програмі країни. Водночас, багато експертів кажуть, що Північна Корея все ще має вирішити деякі технологічні питання, щоб отримати дійсно ефективні МБР, здатні завдати ядерних ударів по материковій частині США. 

Читайте також: У ГУР розповіли, скільки РФ перекинула до прилеглих з Україною районів солдат із КНДР

Випробування ракети КНДР розглядалося як спроба привернути увагу США напередодні американських президентських виборів і як відповідь на міжнародне засудження відправки північнокорейських військ на допомогу Росії у війні проти України.

Що означає поява північнокорейських солдатів на фронтах російсько-української війни, читайте в статті Володимира Кравченка "Солдати Кім Чен Ина в степах України".