UA / RU
Підтримати ZN.ua

США залишили ДРСМД заради односторонньої переваги – постійний представник Китаю в ООН

Проведені у такому швидкому темпі випробування забороненої договором ракети середньої дальності тільки підтверджують цю версію, впевнений китайський дипломат.

Односторонній вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) викликаний планами Вашингтона розробляти системи озброєнь, які дозволять йому отримати односторонню військову перевагу, заявив постійний представник Китаю в ООН Чжан Цзюнь, передає "Інтерфакс-Україна".

"Вийшовши з ДРСМД, Сполучені Штати заявили про свою готовність продовжувати розробку ракет середньої та малої дальності. Нещодавно були проведені випробування однієї з нових ракет... Вихід США з Договору РСМД – це активний акт продовження однобічних дій у порушення міжнародного співробітництва. Справжній намір у тому, щоб договір більше не зв'язував цю країну і щоб забезпечити абсолютну військову перевагу для себе", – заявив високопоставлений китайський дипломат, виступаючи у четвер на засіданні Ради Безпеки ООН в Нью-Йорку

Постпред КНР також заявив, що "Китай рішуче виступає проти прагнення США розгорнути РСД наземного базування у регіоні Азії та Тихого океану" і висловив надію на те, що США поведе себе стримано і раціонально.

Росія і Китай стурбовані нарощуванням збройової гонки з боку США – планами розробки Вашингтоном раніше заборонених ракет, і випробуваннями ракети "Томагавк" середньої дальності, яке відбулося менш, ніж через три тижні після остаточного розпаду Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) – угоди, яка забороняла створення, випробування та розміщення таких ракет.

2 серпня США заявили про вихід з договору про РСМД, заявивши, що Росія є відповідальною за припинення дії договору.

4 березня Путін підписав указ про припинення Росією виконання ДРСМД. 3 липня Росія офіційно припинила дію ДРСМД.

Детальніше про мотиви виходу США з Договору читайте у статті Олексія Їжака "Все ближче до ядерного раю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".