UA / RU
Підтримати ZN.ua

США закликали Україну припинити удари по російським нафтопереробним заводам — FT

Україна збільшила кількість атак по російським НПЗ.

США закликали Україну припинити атаки на енергетичну інфраструктуру Росії, попередивши, що удари безпілотників можуть призвести до зростання світових цін на нафту і спровокувати дії у відповідь, повідомили три людини, знайомі з ходом переговорів. Неодноразові попередження з Вашингтона були надіслані високопосадовцям Служби державної безпеки України та Головного управління військової розвідки, розповіли співрозмовники виданню Financial Times.

"Одна особа повідомила, що Білий дім дедалі більше розчаровується через зухвалі атаки українських дронів, які завдають ударів по нафтопереробних заводах, терміналах, складах і сховищах на заході Росії, завдаючи шкоди її нафтовидобувним потужностям", — пише видання.

Росія залишається одним із найважливіших світових експортерів енергоресурсів, незважаючи на західні санкції щодо її нафтогазового сектора. Цього року ціни на нафту зросли приблизно на 15%, до 85 доларів за барель, що призвело до зростання вартості палива.

"Ніщо так не лякає чинного американського президента, як різке зростання цін на бензин у рік виборів", — каже президент консалтингової компанії Rapidan Energy і колишній радник Білого дому з питань енергетики Боб Макнеллі.

Як зазначає видання, Вашингтон також стурбований тим, що якщо Україна і далі завдаватиме ударів по російських об'єктах, зокрема тих, що розташовані за сотні кілометрів від кордону, Москва може завдати удару у відповідь по енергетичній інфраструктурі, на яку покладається Захід. Мова може йти, зокрема, про нафтопровід КТК, яким нафта з Казахстану через Росію надходить на світовий ринок. Західні компанії, включно з ExxonMobil і Chevron, користуються цим трубопроводом, який Москва ненадовго перекривала 2022 року.

Колишній аналітик ЦРУ, яка нині працює в RBC Capital Markets, Геліма Крофт зазначила, що Україна показала, що вона може вразити більшу частину нафтопереробної інфраструктури на заході Росії, поставивши під загрозу близько 60% експорту. Представник військової розвідки України каже, що з 2022 року відбулося щонайменше 12 атак на великі російські нафтопереробні заводи, і щонайменше дев'ять цього року, а також на кілька терміналів, баз і сховищ.

Читайте також: Тільки падіння цін на нафту може зупинити Путіна — Reuters

Нагадаємо, що видання Bloomberg повідомляло, що атака українських безпілотників зупинила роботу двох нафтопереробних заводів Росії. Це ставить під загрозу можливість Росії постачати пальне на внутрішній та зовнішній ринки.