UA / RU
Підтримати ZN.ua

США закликали раду Безпеки ООН за їх прикладом ввести антиіранські санкції

Заступник постійного представника США в ООН вважає, що поведінка Ірану становить загрозу для стабільності і безпеки в регіоні.

Заступник постійного представника США при Організації Об'єднаних Націй Джонатан Коен закликав усі країни-учасниці Ради безпеки ООН прийняти позицію Вашингтону щодо "іранського питання" і запровадити проти Ірану ряд санкцій.

"Коли ми стикаємося із країною, яка постійно порушує резолюції ради, дуже важливо продовжувати політику значущих наслідків", – сказав він на засіданні Радбезу з питання ядерної угоди з Іраном.

На думку представника США, Іран є загрозою для стабільності і безпеки, демонструючи "загрозливу поведінку" у регіоні, тому США готові співпрацювати з Радбезом у справі подолання "іранської загрози".

Як повідомлялося, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди та продовженні розробки ядерної зброї. У Мінфіні США уточнили, що секторальні санкції будуть відновлені протягом 90-180 днів.

У той же час, Вашингтон готовий скасувати санкції, якщо Тегеран відмовиться від розробки ядерної зброї та балістичних ракет, а також від ідеї знищення Ізраїлю, припинить підтримку терористичних угруповань на Близькому Сході, не створюватиме небезпеку судноплавству в Перській затоці та поважатиме права людини.

Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.

Євросоюз не підтримав рішення Трампа. У Брюсселі заявили, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.

Президент Ірану Хасан Роухані заявив про готовність співпрацювати з країнами ЄС в рамках ядерної угоди, проте скептично оцінив возожность її збереження.

Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний у 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.

Детальніше про наслідки виходу США зі Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".