Міністерство торгівлі США вводить санкції щодо трьох науково-дослідних інститутів Міноборони Росії.
Про це йдеться в документі Бюро промисловості та безпеки США, який підлягає публікації в Федеральному реєстрі 27 серпня, передає «Європейська правда».
Зокрема, йдеться про 33-й Центральний науково-дослідний випробувальний інститут Міноборони Росії в Саратовській області, 48-й Центральний науково-дослідний інститут Міністерства оборони (Кіров), включно з філіями в Єкатеринбурзі і Сергієвому Посаді; ФГУП "Державний науково-дослідний інститут органічної хімії і технології" ( "ДержНДІОХТу")
Всього до переліку потрапили 60 компаній з Китаю, Франції, Гонконгу, Індонезії, Малайзії, Оману, Пакистану, Швейцарії та ОАЕ.
"Ці 60 компаній визначені американським урядом, як діють всупереч національній безпеці або зовнішньополітичним інтересам Сполучених Штатів" - йдеться в документі.
У документі зазначається, що у влади США є підстави вважати 33-й ЦНДІ і ДержНДІОХТу, пов'язаними з російською програмою розробки і випробування хімічної зброї, а 48-й ЦНДІ і його філії - з програмою створення біологічної зброї.
Російський сенатор Олег Морозов вже пояснив рішення Вашингтона «програшем в розробці вакцини від коронавируса». На його думку, США хочуть закрити західні ринки для російського препарату, але він буде затребуваний в будь-якому випадку.
Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін на початку серпня оголосив, що Росія першою у світі зареєструвала вакцину від коронавірусу. Однак західні вчені підкреслюють, що випробування експериментальної вакцини на десятках тисяч чоловік - єдиний спосіб визначити, працює вона чи ні. У Росії ж вакцину поки протестували всього на десятках людей.
Оголошення Путіна викликало тривогу серед світових експертів в області охорони здоров'я. Вони кажуть, що Росія ще не провела масштабних випробувань вакцини, які дозволили б отримати дані про її ефективність та безпечність.
Голова робочої групи по Коронавіруси при уряді Великобританії Кейт Бінгхем заявила, що на Заході не можуть схвалити російську вакцину від COVID-19, оскільки доводять її ефективність дані відсутні.