Міністерство фінансів США ввело низку санкцій проти компаній і однієї фізичної особи за надання послуг Північній Кореї в обхід санкцій ООН і США. Про це інформує американське відомство у п'ятницю, 3 серпня.
Зокрема, під санкції потрапив російський банк Агросоюз, "який свідомо сприяв значній транзакції від імені особи, пов'язаної з Північною Кореєю, яка призначалася для діяльності, пов'язаної зі зброєю масового знищення".
Управління також ввело санкції проти громадянина Північної Кореї Рі Йонг Вона 1971 року народження, який, імовірно, мешкає в Москві, китайської компанії Dandong Zhongsheng Industry & Trade і південнокорейської компанії Korea Ungum Corporation.
"Сполучені Штати будуть продовжувати застосовувати санкції ООН і США і закривати незаконні потоки доходів в Північну Корею. Наші санкції залишаться в силі до тих пір, поки ми не досягнемо остаточної, повністю перевіреної денуклеаризації Північної Кореї", - сказав міністр фінансів Стівен Мнучин.
В результаті сьогоднішніх дій, будь-яке майно або майнові інтереси підсанкційних осіб і організацій, у володінні або під контролем громадян США, Вашингтон заблокував, а громадянам США взагалі заборонено спілкуватися з будь-ким із зазначених осіб.
Нагадаємо, раніше Сенат США прийняв рішення скасувати санкції щодо країн-партнерів, які купують зброю в Росії.
12 червня в Сінгапурі відбулася зустріч президента США Дональда Трампа і лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризації Корейського півострова. Крім того, США взяли на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Однак, санкції проти КНДР залишаються в силі.
Детальніше про саміт США - КНДР читайте в матеріалі: "Історичний саміт в Сінгапурі. Як пройшла зустріч Трампа та Кім Чен Ина і про що вони домовилися", а також у статті Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха або тимчасовий перепочинок?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".