У середу, 25 вересня, Міністерство фінансів США оголосило про введення нових санкцій у зв'язку із звинуваченнями в свідомих перевезеннях нафти з Ірану і в порушення введених Вашингтоном обмежень проти Ірану. У санкційний список потрапили п'ять китайських громадян і шість юридичних осіб, у тому числі дві дочірні компанії корпорації, повідомляє Reuters.
Під санкції потрапили компанії Cosco Shipping Tanker і Cosco Shipping Tanker Seaman and Ship Management, але на батьківську компанію санкційні заходи не поширюються. Також у список внесли компанії China Concord Petroleum, Kunlun Shipping Company, Kunlun Holding Company і Pegasus 88 Limited.
"Ми говоримо Китаю і всім країнам: знайте, що ми будемо карати за кожен проступок", - заявив у середу в Нью-Йорку держсекретар США Майк Помпео.
У четвер, 26 вересня МЗС Китаю висловив жаль з приводу санкцій, введених Сполученими Штатами щодо китайських юридичних осіб і окремих осіб, яких він звинувачує у навмисній передачі нафти з Ірану в порушення обмежень Вашингтона на Тегеран.
Представник міністерства Ген Шуан виступив з коментарями на щоденному брифінгу в Пекіні, додавши, що співробітництво Китаю з Іраном було законним..
21 вересня, влада США ввела тимчасове звільнення від мит для більш ніж 400 товарів, які імпортуються з Китаю.
З 1 вересня почали діяти 5% мита Китаю на імпортовану із США сиру нафту, а також на ряд інших товарів загальною вартістю понад 75 млрд доларів. З 1 жовтня будуть введені мита на китайські товари загальною вартістю в 250 мільярдів доларів.
Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп анонсував торговельну угоду з Китаєм, зіславшись на те, що він назвав зростаючим економічним тиском на Пекін і втратою робочих місць в Китаї.
Торгова війна між Китаєм і Сполученими Штатами почалася навесні 2018 року, коли Вашингтон прийняв рішення підвищити мита на алюміній і сталь з ряду країн, в тому числі з КНР. На саміті "Великої двадцятки" в Буенос-Айресі Дональд Трамп і Сі Цзіньпін погодилися на перемир'я в торговельній війні, домовившись відкласти до березня 2019 року введення нових торгових мит.
Детальніше про торгову війну між двома наддержавами читайте в матеріалі Олексія Їжака ""Холодна" війна з "гарячими" зіткненнями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".