На сайті міністерства торгівлі США опубліковані два нові санкційних списки в які увійшли 33 китайські компанії. Як повідомляється в документі, занесення в чорний список забороняє фізичним та юридичним особам США експортувати, реекспортувати чи передавати іншим чином цим структурам товари і технології без особливого дозволу Міністерства торгівлі США.
У першому документі наголошується, що 24 державні і комерційні структури додані в чорний список "за участь у діях, що суперечать національній безпеці або зовнішньополітичним інтересам Сполучених Штатів. Ці структури, що базуються в Китаї, Гонконгу і на Кайманових островах, становлять серйозний ризик, підтримуючи придбання предметів для їх використання Китаєм у військових цілях".
Згідно з другим релізом, дві державні структури КНР, в тому числі один з підрозділів Міністерства громадської безпеки, і вісім компаній потрапили в санкційний список за порушення прав людини, вчинених в ході проведеної Китаєм респрессивной кампанії, масових беззаконних позбавлень волі, примусової праці та високотехнологічного стеження, якими піддаються уйгури, етнічні казахи та інші представники мусульманських меншин у Сіньцзянскому автономному окрузі".
Серед підданих санкцій компаній - NetPosa, яка займається розробками в галузі штучного інтелекту: її продукти використовуються для електронного стеження.
Як уточнюється в документі, занесення в чорний список забороняє фізичним та юридичним особам США експортувати, реекспортувати чи передавати іншим чином цим структурам товари і технології без особливого дозволу Міністерства торгівлі.
Раніше повідомлялося, що китайські компанії можуть пропасти з бірж США. Alibaba і Baidu в сукупності залучили десятки мільярдів доларів за рахунок лістингу на американських біржах.
Конфлікт між Вашингтоном і Пекіном набирає обертів, і вже зараз очевидно - це протистояння серйозно і надовго. Докладніше про те, чому США і КНР не помиряться, читайте в статті Віктора Константинова "Йде війна холодна для ZN.UA.