В Державному департаменті США дійшли висновку, що Іран протягом 2016 року залишався "провідною державою-спонсором тероризму", і угруповання, які підтримував Тегеран, зберегли можливість становити загрозу для США та їх союзників.
Як повідомляє "Радіо Свобода", у новому звіті Держдепу про тероризм в країнах світу вказується, що такі угруповання (в першу чергу – ліванська "Хезболла") продовжують загрожувати інтересам і союзникам Вашингтона, незважаючи на посилення фінансових санкцій проти них і боротьбу правоохоронних органів.
Згідно представлених у звіті висновків, іранський Корпус вартових Ісламської революції, а також "партнери, союзники і маріонетки" Тегерану відіграють свою роль у дестабілізації і перебігу збройних конфліктів в Іраку, Сирії та Ємені.
Іран звинувачують також у рекрутуванні з усього регіону бойовиків в загони шиїтського ополчення, які беруть участь в бойових діях в Сирії та Іраку.
Серйозну увагу у звіті також приділено терористичної організації ІДІЛ. Дане сунітське угруповання і вісім відомих його відгалужень США називають найпотужнішою загрозою світовій безпеці.
Напередодні Адміністрація президента США Дональда Трампа повідомила про введення нових санкцій проти 18 іранських компаній і фізичних осіб.
Наголошується, що санкції введені у зв'язку з підтримкою компаніями і приватними особами програми розробки балістичних ракет та іншої діяльності, яку США вважають неприпустимою, зокрема, фінансування корпусу "Вартових Ісламської революції".
При цьому в Конгресі США відзначили, що технічно Іран дотримується ядерної угоди.
Як писало DT.UA президент США Дональд Трамп практично завершив на Близькому Сході формування широкої антиіранської та антитерористичної коаліції з держав Перської затоки та інших мусульманських країн.
Детальніше про нову стратегію Вашингтона на Близькому Сході читайте у статті Олександра Хари "Дональд Трамп і нова "стара" стратегія на Близькому Сході" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".