UA / RU
Підтримати ZN.ua

США вважають малоймовірним досягнення угоди про припинення вогню в Газі до завершення президентства Байдена — WSJ

Адміністрація США не припинятиме зусиль з досягнення угоди, але низка високопосадовців припускають, що сторони не погодяться на нинішні умови. 

Після місяців заяв про наближення до угоди про припинення вогню і звільнення заручників, високопоставлені американські чиновники тепер в приватному порядку визнають: вони не очікують, що Ізраїль і ХАМАС досягнуть домовленості до кінця терміну президента США Джо Байдена, повідомляє WSJ.

Читайте також: Пентагон побоюється, що Ізраїль близький до початку наземної війни в Лівані — WSJ

Байден залишить свою посаду в січні 2025 року.

Адміністрація Байдена не припинятиме зусиль з досягнення угоди, вбачаючи в ній єдиний шлях припинити війну в Газі, а також зупинити конфлікт між Ізраїлем і ліванською “Хезболлою”. Білий дім раніше заявляв, що 90% тексту угоди вже погоджено, тому надія на прорив залишається. Але низка високопосадовців у Білому домі, Державному департаменті й Пентагоні, які говорили на умовах анонімності припускають, що сторони не погодяться на нинішні умови. 

“Я можу сказати вам: ми не вважаємо, що угода розвалюється”, - заявила прессекретар Пентагону Сабріна Сінгх журналістам у четвер, 19 вересня, перед публікацією статті WSJ.

Державний секретар США Ентоні Блінкен два тижні тому казав, що 90% домовленостей щодо припинення вогню вже узгоджено.

Читайте також: Ізраїль вдарив по південному Лівану після вибухів пейджерів та рацій

Штати, а також посередники Катар і Єгипет протягом декількох місяців намагалися досягнути угоди припинення вогню, але не змогли привести Ізраїль і ХАМАС до остаточних домовленостей. Дві перешкоди були особливо складними: вимога Ізраїлю утримувати свої війська у Філадельфійському коридорі між Газою і Єгиптом, а також особливості звільнення заручників.

США вважають, що угода про припинення вогню в Газі допоможе знизити загальну напруженість на Близькому Сході на тлі побоювань, що конфлікт може розширитися. Байден виклав пропозицію про триетапне припинення вогню 31 травня, на яку, за його словами, тоді погодився Ізраїль. Оскільки переговори наштовхнулися на перешкоди, офіційні особи вже кілька тижнів заявляють, що незабаром буде представлено нову пропозицію.