Сполучені Штати відкрили новий фронт боротьби проти "Ісламської держави", вперше поставивши завдання кібернетичному командуванню США атакувати комп'ютерні мережі терористів, пише видання The New York Times.
До недавнього моменту Кіберкомандування США спеціалізувався в основному на загрозах, які виходять від Китаю, Росії, Ірану і Північної Кореї.
Видання повідомляє, що питання використання кіберзброї проти ІД буде обговорюватися на зустрічі лідерів США, Німеччини, Франції та Італії в Ганновері 25 квітня.
За допомогою застосування кіберзброї США мають намір підірвати можливості "Ісламської держави" з вербування нових прихильників, комунікації між командирами і бойовиками, а також зі здійснення щоденних функцій, таких як грошові виплати терористам.
"Ми скидаємо кібербомби. Ми ніколи не робили цього раніше", - сказав заступник міністра оборони США Роберт Уорк.
Джерела видання повідомляють, що США почали свої кібердії проти ІД з втручання в комп'ютерні мережі ісламістів з метою вивчення звичок лідерів бойовиків. А на даному етапі планується від їхнього імені роздавати накази бойовикам направлятися в ті райони, які найбільш уразливі для атак американських безпілотників або місцевих збройних сил.
Крім цього, США мають намір втручатися в електронні грошові перекази ІД і переводити фінансові кошти на помилкові адреси.
Раніше міністр оборони США Ештон Картер анонсував збільшення військової допомоги США іракському уряду для боротьби з "Ісламським державою".
12 січня президент США Барак Обама заявив у щорічному зверненні до Конгресу "Про становище країни", що Конгрес США повинен схвалити законопроект про використання збройних сил Сполучених Штатів за кордоном для боротьби з терористичним угрупуванням "Ісламська держава".
Повідомлялося, що військові США надають допомогу воєнізованих формувань курдів Пешмерга в операції по звільненню міста Синджар від бойовиків "Ісламської держави". Зокрема, солдати США ідентифікують цілі і запитують авіаудари.