UA / RU
Підтримати ZN.ua

США вийшли з ДРСМД для вибудовування нових відносин з Китаєм — експерт

США створили проблему для Росії, піймавши її на її ж мілітаризмі, коли російська скарбниця почала танути на очах.

Дії Росії стали для США головним аргументом для виходу з Договору про ракети середньої і меншої дальності (ДРСМД), але головним мотивом видається вибудовування нових відносин із Китаєм. Контекст висловлювань і Дональда Трампа, і Джона Болтона вказує саме на китайський фактор. Більшість ядерних сил Китаю - наземні ракетні комплекси, які, коли б Китай був учасником ДРСМД, підпадали б під заборону. Ці ракети не становлять великої загрози США, але загрожують їхнім союзникам - Японії, Південній Кореї, Тайваню.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олексій Їжак, директор Регіонального філіалу НІСД р. Дніпро. За його словами, потенційно вони загрожують і Росії, але РФ наполегливо пропонує себе Китаю як союзника у протистоянні зі США.

"США створили проблему для Росії, впіймавши її на її ж мілітаризмі, коли російська скарбниця стала біднішати. До великої гонки озброєнь Росія не готова. США послали сигнал Китаю, давши зрозуміти, що він може виявити себе в некомфортних умовах військового стримування з боку США та їхніх союзників у регіоні, - зазначає експерт. - Новий договір між США, Китаєм і Росією про ракети середньої і меншої дальності здатний скасувати або заморозити американські плани створення нових систем озброєнь цього класу. Предмет переговорів очевидний".

Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".