UA / RU
Підтримати ZN.ua

США вивчають ситуацію з отруєнням Скрипаля - Сандерс

Таким чином представник Білого Дому відповіла на питання про введення США санкцій у зв'язку з отруєнням екс-шпигуна.

Сполучені Штати підключилися до вивчення інциденту з отруєнням у Великобританії колишнього співробітника розвідувальних служб Росії Сергія Скрипаля, заявила під час брифінгу у Вашингтоні в середу прес-секретар Білого дому Сара Сандерс, повідомляє "Укрінформ".

"Ми зараз розглядаємо це, і я буду тримати вас в курсі, як тільки ми отримаємо додаткову інформацію про розвиток подій в цьому питанні", - зазначила офіційний представник адміністрації президента США.

Цим вона відповіла на запитання журналіста про те, чи не збираються Сполучені Штати вводити санкції проти Росії через застосування нервово-паралітичної речовини для вбивства на території іншої країни. У приклад була поставлена ситуація із санкціями проти режиму Пхеньяна, який свого часу використав газ VX для політичного вбивства Кім Чен Нама у аеропорту Куала-Лумпур.

Раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідчі у справі про отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля вважають, що він був отруєний нервово-паралітичною речовиною.

Як повідомлялося, увечері 5 березня стало відомо про те, що у Британії з сильним отруєнням невідомою речовиною був госпіталізований 66-річний російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його 33-річна дочка. Їм обом стало погано в торговому центрі в Солсбері. Також через деякий час були госпіталізовані кілька співробітників екстрених служб, що працювали на місці події, постраждалі працівники скаржилися на печію слизової оболонки очей, а також на утруднене дихання.

Висувалася версія про отруєння Скрипаля сильним опіатом фентанілом, але вона не підтвердилася.

Британський міністр закордонних справ Борис Джонсон заявив про можливість введення додаткових санкцій проти РФ, якщо буде доведена причетність російських спецслужб до цього злочину.

Скрипаль служив у Головному розвідувальному управлінні Росії, у 1999 році пішов у відставку в званні полковника. У 2004 році він був заарештований, а в 2006 році – визнаний винним у шпигунстві і засуджений до 13 років ув'язнення. За даними слідства, Скрипаль передав британській спецслужбі MI-6 дані про російську агентурну мережу в Європі.

У 2010 році тодішній президент Росії Дмитро Медведєв помилував Скрипаля. Його та ще трьох росіян, які були засуджені за шпигунство на користь США та Британії, обміняли на 10 агентів російських спецслужб, затриманих у США. Скрипаль отримав політичний притулок у Британії.