Успішне прийняття закону "Про національну безпеку України" буде відмінно сприяти подальшій і більш тіснійї інтеграції України із західними країнами, йдеться у заяві представника Державного департаменту США Хізер Нойєрт у п'ятницю, 6 липня.
"Закон відповідає західним принципам і дає основу для збільшення взаємодії українських збройних сил з НАТО", - сказала Нойерт.
Представник Держдепартаменту США додала, що Сполучені Штати і надалі готові підтримувати українські реформи у сфері оборони і безпеки, які спрямовані на те, щоб "зміцнити можливості України захищати її територіальну цілісність".
Нагадаємо, 5 липня Президент України Петро Порошенко під час засідання Ради національної безпеки і оборони підписав закон "Про національну безпеку України", який визначає та розмежовує повноваження державних органів у сферах національної безпеки та оборони, а також визначає в числі фундаментальних національних інтересів вступ до ЄС і НАТО.
Верховна Рада прийняла закон "Про національну безпеку України" 21 червня. Президентський законопроект №8068 підтримали 248 народних депутатів. Перед голосуванням депутати схвалили ряд поправок до законопроекту, які були узгоджені з НАТО.
Законом встановлюється, що протягом шести місяців Кабмін повинен розробити новий закон про СБУ, в якому будуть прописані функції служби. Як зазначив голова робочої групи з підготовки документа до другого читання Іван Винник, з прийняттям цього закону СБУ стане спеціальним органом з правоохоронними функціями. За словами депутата, це дозволить припинити розслідування СБУ кримінальних справ за економічними статтями, а його функціями буде забезпечення національної безпеки і антитерористична діяльність.
Законом також передбачається створення Комітету Верховної Ради з розвідки, який здійснює контроль над органами безпеки.
Згідно з законом, з 1 січня 2019 року міністр оборони, а також його заступники призначаються з числа цивільних осіб.