UA / RU
Підтримати ZN.ua

США вирішили змінити традицію нагороджувати КНДР за повернення за стіл переговорів

Держсекретар США зазначив, що КНДР неодноразово відмовлялися від багатьох міжнародних домовленостей, включаючи Рамкову угоду 1994 року. У зв'язку з цим він запропонував відмовитися від традиції нагороджувати Північну Корею за повернення за стіл переговорів.

Держсекретар США 3 вважає умови для переговорів, які висунув Пхеньян, неприйнятними.

На засіданні Сенату в четвер Керрі заявив, що не дозволить Пхеньяну вимагати для себе гуманітарну допомогу без прийняття "щирих" кроків у бік денуклеаризації. Втім, як він зазначив, сама готовність КНДР вести переговори після декількох тижнів військових загроз є гарною новиною.

"Це перші слова про переговори з тих пір, як все це почалося. Тому я дивлюся на це, як на перший крок, - неприйнятний, безумовно, але нам треба з чогось починати", - прокоментував Керрі умови КНДР, звертаючись до Сенатської комісії у справах збройних сил США.

Він підкреслив, що необхідно зламати традицію нагороджувати Північну Корею за повернення за стіл переговорів після провокаційних дій. "За останні 20 років це було не що інше, як просто карусель катастроф", - заявив Керрі.

Держсекретар США зазначив, що КНДР неодноразово відмовлялися від багатьох міжнародних домовленостей, включаючи Рамкову угоду 1994 року. "Ми досягаємо угоди, вони її порушують. Ми знову досягаємо угоди, ми надаємо їм продовольчу допомогу, це якась приманка - нічого не відбувається", - зазначив держсекретар. Головною проблемою, на його думку, є те, що КНДР продовжує свою ядерну програму.

Керрі, який вперше на своїй новій посаді об'їхав країни Північно-Східної Азії минулого тижня, висловив надію, що Китай буде підтримувати позицію США на переговорах з КНДР. Минулої суботи Керрі і міністр закордонних справ Китаю Ян Цзечі заявили про домовленості двох країн тісно співпрацювати з вирішення конфліктної ситуації з КНДР. !zn

Читайте також:

Генсек ООН заявив, що КНДР ніколи не визнають ядерною державою

Американський військовий вертоліт розбився на кордоні з КНДР

Японія може стати першою метою КНДР