Адміністрація Байдена вимагала від китайських власників TikTok відмовитися від своїх часток у популярному відеододатку, а у разі відмови погрожувала забороною роботи в США, повідомляє Reuters із посиланням на заяву компанії-власницю додатку ByteDance.
Американські чиновники і законодавці висловили побоювання, що дані понад 100 мільйонів користувачів TikTok у США можуть бути передані уряду Китаю.
Це перша спроба заборонити TikTok з боку адміністрації президента-демократа Джо Байдена. Попередник Байдена, республіканець Дональд Трамп, намагався заборонити TikTok у 2020 році, однак це рішення заблокували суди.
Речниця TikTok Брук Оберветтер повідомила, що компанію нещодавно заслухав Комітет з іноземних інвестицій у Сполучених Штатах під керівництвом Міністерства фінансів США, який власне і вимагав від китайських власників додатку продати свої акції.
Як повідомляється, 60% акцій ByteDance належать глобальним інвесторам, 20% — співробітникам і ще 20% — засновникам.
Комітет з іноземних інвестицій у 2020 році одноголосно рекомендував ByteDance відмовитися від TikTok.
Втім, за словами Оберветтер , якщо метою американської влади є захист національної безпеки, відчуження не вирішить проблему, адже зміна власника не накладе жодних нових обмежень на потоки даних або доступ.
Білий дім відмовився від коментарів виданню.
Наступого тижня виконавчий директор TikTok Шоу Цзи Чу має виступити перед Конгресом США.
TikTok і Комітет з іноземних інвестицій більше двох років вели переговори щодо вимог до безпеки даних. TikTok заявив, що витратив понад 1,5 мільярда доларів на суворі заходи з безпеки даних і відкидає звинувачення в шпигунстві.
В компанії важають, що найкращим способом вирішити проблеми з національною безпекою є прозорий захист даних і систем користувачів у США з надійним стороннім моніторингом, перевірками та верифікацією.
Минулого тижня Білий дім підтримав закон десятка сенаторів, який надає адміністрації нові повноваження забороняти TikTok та інші іноземні технології, якщо вони становлять загрозу національній безпеці. Це може дати адміністрації Байдена нові аргументи в суді.
Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван високо оцінив двопартійний законопроект, заявивши, що він «посилить нашу здатність протистояти окремим ризикам, пов’язаним з окремими транзакціями, і системним ризикам, створеним певними класами транзакцій, що стосуються проблемних країн у чутливих технологічних секторах».
Нещодавно Канада заблокувала використання програми TikTok на державних електронних пристроях. Раніше те саме зробили Сенат США та Єврокомісія.